1:72 Zvezda MiG-21 Bis 17410

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Jos jedna restauracija.Trebalo mi je 4 dana :) Dekale su BM tako sto sam iskmbinovao brojeve sa mig-21 r i bis.Farbanje uljnim MM i revell bojama.Resisnsko sediste km1m u kokpitu sa jos poneki detalj u samogradnje.ostalo je OOB.



sezan

Odlicna restauracija...  :cheers Nemam zamerki!  :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Odlican je, sve vise me vuce da odradim SFRJ Bisa nego pepsi. Al jedno je sigurno, sledeci migonja je sa BM dekalima  ;)

Jedina zamerka mi je prelaz na verikalcu izmedju repa i grbe, al verujem da te je mrzelo da to smirglas, to je mene jako nerviralo.  :uaaa

dragan_mig31

Hvala vam :)

@nemsy u pravo si mrzilo me da sredjujem to :)

dusko

Svaka cast jos jedna vrhunska restauracija.

wulf

Lepo ti ide od ruke ova restauracija nema sta. :super
Posto vidim da si presao na MM boje , interesuje me da li postoji  razlika izmedju Hu 127 i MM 1728 ( imam utisak da je MM malo svetliji ) :think

dragan_mig31

Quote from: wulf on 28-02-2011, 20:29:53
Lepo ti ide od ruke ova restauracija nema sta. :super
Posto vidim da si presao na MM boje , interesuje me da li postoji  razlika izmedju Hu 127 i MM 1728 ( imam utisak da je MM malo svetliji ) :think

Nemam pojma kakva je razlika i dali uopste postoji.Nikad nisam radio sa hu 127 samo sa MM 1728 i revell 374 sto su ustvari analogne nijanse na hu 127.Nevolim humbrol tako da nastojavam da ih izbegavam.

Nemsy_29

Model Master ima jaci intenzitet "plavkaste" nijanse od humbrola koji je jako uocljiv

dragan_mig31

Da bi se sto vise istaknuo taj plavkasti deo boje dobro je prajmer da bude u crnoj boji.Ako nema prajmera onda boja izgubi svoju pravu nijansu ako mogu tako da se izrazim.

PELE

Odlično izgleda!

Izgleda da cu posle ovoga ipak zavrstiti Bis koji restauriram 100 godina...  :D

lord sir giga

Svidja mi se ovaj, cisto sto nosi drugacije naoruzanje u odnosu na standardne rakete i rezervoare.
Tako da mi se jos vise svidja, imao sam prilike da uporedjujem neke boje tipa MM Humbrol RLM i verovali ima slicnosti istih a i bogami razlika kojese mogu doterati na nivo upotrebom dodatka drugih boja.
Po meni je najbolje koristiti ono sto proizvodjac da u tabeli, osim ukoliko nenadjete na internetu da je neko vec lupo glavu oko istog problema i naravno resio ga.


Hawkeye

Jos jedan vrlo lep rad,bravo Dragane :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

dragan_mig31

Quote from: lord sir giga on 28-02-2011, 22:16:24

Po meni je najbolje koristiti ono sto proizvodjac da u tabeli, osim ukoliko nenadjete na internetu da je neko vec lupo glavu oko istog problema i naravno resio ga.

Kako si samo dosao do ovu konstataciju nije mi jasno uopste.Ja nikad ne pratim sastavnice i to sto je dao proizvodjac.Naravno da to je od korist  do neka mera ali nista nije 100% tacno pa tako sam primoran da gledam slike i da tako pokusam da dodjem do najboljeg moguceg resenje koliko mi tehnika kojom raspolazem dozvoljava.

lord sir giga

@AG02 ja uopste nisam uporedjivao boje za nase migove vec boje RLM standarda sa Humbrolom i MM, a tvoj topik sam citao i mislim da je olaksavajuci bas iz razloga koji sam naveo u predjasnjem postu.
To sto su nasi avioni farbani sredjivani posle svakog remonta je nesto drugo, u odnosu na makete i sastavnice koje su date mozda pri pocetku proizvodnje kako makete tako i aviona.
Pa onaj koji je gledao maketu recimo ruskog ili ceskog Miga nije mislio na nase migove, mada su valjda svi isti izlazili sa proizvodne trake, mada kako se vidi po postovima AG02 vidimo kolike si razlike po aparatima a ne po serijama.
Znam dragance da sastavnice imaju svoje, a slike svoje drazi, pa zato i navodim ono sto sam reko, treba se pomuciti i videti uporediti reference