1:72 Revell MiG-21 F13 + Quickboost nos + BM dekali JRV I PVO

Previous topic - Next topic

voja

Aires прави точкове за овај МиГ-21 Ф-13. Уз њих се добијају и маске за прскање ербрашом.



.

Goran A.

Problem kodf Revelovog tocka je sto nema gumu kako treba, bandaz je odlicno napravljen i detaljan. Taj Airesov samo lici, pravi bandaz je malo ispupcen ima drugaciji oblik rupa. Bilo je par razlicitih bandaza a razlika je u poluprstenovima za skidanje guma. Na maketi treba osmirglati one bocne detalje na gumi koji su pregrubi.

http://www.aircraftresourcecenter.com/AWA1/101-200/walk153_Mig21MF/part4/images/26_m21_portwheelstrut2.jpg


Ti si kupio neki fals Quikboost, pogledaj kako je nalegao ovaj primerak Quikboosta na istu maketu:

http://i183.photobucket.com/albums/x146/illithid00/MiG-21F-13/133.jpg

Nemsy_29

Da i bitno, pripazi kod uklapanja prednje noge st trapa, jedna ona vodjica je cini mi se kraca i ne ulazi u rupu lepo i onda ce ti se trap savijati. Ja sam to resio tako sto sam kapnuo malo super lepka na zid kutije trapa i blago naslonio trap na to (ne primeti se uopste) i sad mi lepo stoji.

dragan_mig31

Hvala svima :) sve cu ovo uzeti u obzir i koliko budem mogao popravicu greske na maketi.Nisam ja kupio fals quickboost nego sam ga loso postavio.Vec je sredjeno superlepkom i smirglom.Nista strasno.Navikao sam vec na krsh makete tako da ovo je boranija.

dragan_mig31

Mali update.Spojevi sam sredio sem kod izduva i napadne ivice krila.To cu ovih dana lako da sredm.Dodao sam topove i zatvorio vazdusne kocnice.Deo gde je bila ona rupetine kod spoja krila trup u prednjeg dela sam zalio superlepkom i malo posmirglao i sad je sve lepo popunjeno.




Milan18111

Imaces dosta posla oko tih sastava trup -krilo ali za sada odlicno izgleda.
Tabla suvise strci i koliko se secam treba je malo oturpijati sa strane.

Za ovakve problematične spojeve najbolji je kit koji se može skidati sa nekim sredstvom za otapanje.
Recimo Vallejo akrilni kit; natrpaš ga u spoj a kasnije skidaš višak sa vatiranim štapičem za uši, namočenim u čistač stakla.

Josip

dragan_mig31

MiG je gotov.lagani wash malo jaci tretman izduva sa postshejdingom i tamiya weathering set d + rakete sa zvezdinog bisa.Farban je sa MM chrome silver + alclad polished aluminium sa malo crne boje da bi dobio ovu nijansu kod tonirane panele.Kako vam se svidja?










sezan

Svidja nam se! Jeste malo jace po izduvima,pa si shodno tome trebao ,mislim i generalno da ga pojacas,ali nije  bitno! Sveukupno odlican!

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


PELE

Ufff, pa ti nisi normalan! Koja ludnica!  :o

Bas mi se svidja, opako Dragane!  :cheers

Pa najednom eto ga gotovog :o

Sviđa mi se, sviđa.
Da nema drugi projekt prednost i ja bi posegnuo za svojom kutijom ;)

Zamerka ide samo na boju sedala koja bi mislim da trebala biti siva.


Josip

Sandman

malo si jache odradio linije na rezervoaru goriva, a i kao da si previshe matirao maketu?  :-\

mislim da treba malo vishe da se vidi metalni finish

inache je ok rad, brzinski kao i uvek ;)

Kerber

Avion je odličan, malo mi smeta podvesni tank sa tim prljanjem, ali, opet, generalno - odlično!
Možda bi stvarno jedna ruka polusjajnog laka malo dala po metalu aviona...a i ne mora. Kako ti drago.

oddball

Dragance munjo! :) dobro je da brzina tvog rada nije uticala na kvalitet makete. Super je uredjen, meni mozda se cini da je oplata izduvnika nesrazmerno ostarena u odnosu na ostatak aviona ali na slikama to moze delovati i zbog fotoaparata. ali, svakako da si je lepo uradio.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!