Emil by Emil

Previous topic - Next topic

EMIL

Pozdrav.
Evo jos jedne moje makete... U pitanju je poznata icm-ova maketa, razmere 1/72. Maketa je lepa za rad, lepo se uklapa. Icm-ova plastika je dosta meka i mora se pazljivo obradjivati. Pored toga, ni kvalitet dekala nije bas sjajan. Maketu sam sklopio za jedno posle podne, sutradan sam isprskao prajmer, uradio prisejding i ofarbao sa rlm 02 i 65. Kasnije, kad sam dobio belu (ovom prilikom da se zahvalim i kolegi messerschmitt-u koji mi je done iz bg-a) sam prosvetlio rlm 02 i ofarbao 71, koju sam takodje prosvetljavao, mada se bas i ne primeti. Ovo mi je inace prvi put da radim motling, koji je sa rlm 02. Tu sam napravio prvu gresku, delovao mi je previse blago pa sam ga malo pojacavao i mislim da sam malo preterao, ali ga je lak ublazio. Jos mi se ne svidja prljanje koje sam uradio, jer sam preterao. Nisam bas neki ljubitelj prljanja maketa, vise volim kad je weathering umeren. Sve u svemu zadoboljan sam kako je ispao, maketu sam radio na brzinu da bih se opustio i ne nameravam da je nosim na izlozbe. Za vitrinu ce biti dobra.

Zaboravih da kazem boje rlm65 sam koristio hu65, rlm 02-revell45 i 71revell 39. Weathering sam radio sa tamiya setom i ugljem. Pozdrav


Kerber

Dobar...bas!
Cuveni "Zuti nosevi" iz bitke iznad Britanije '40....
Mozda previse prljanja, mada mi ne smeta.
Ledjni oklop za pilota nisi namerno stavio, ili ga ja ne vidim na fotkama? Trebalo bi da bude tu...od pocetka borbi posle pada Francuske.

EMIL

#2
Da, zutonosi... moje omiljene seme bojenja mog omiljenog aviona. Imam set xtradecal-a za luftwaffe iz bitke za Britaniju. Nameravam sve dekale da iskoristim i svih 6 emila da uradim iz tog seta. Ovaj je bio samo probni iz kutije icm-a, zeleo sam da vidim kako ce mi uspeti motling i prskanje rlm04 (koristio sam xtra crylix akrilnu)
Nisam ga slucajno stavio, hteo sam to 1. vece da ga pripremim za farbanje i u zurbi zaboravio da ubacim oklop i nisan. Da ne bih nesto pokvario skidajuci canopy ostavio sam ga ovakvog. Mozda mu jos svastike dodam, to cu videti

Kerber

Svastike mu dodaj, obavezno. Nema to veze sa ideologijom.
Isto kao da uradis USNavy lovca i ne koknes mu one zvezde...Ali, ako je sve na maketi bilo ok, nema zasto da se zentamo i ne predstavimo avion onako kako je izgledao u to vreme.
Bilo ih je i bez svstika, ali, retko, medjutim,  nadju se i takve fotke i sheme i onda nemas brigu...

Messerschmitt

Ау комшо свака част! Јако лепо изгледа и супер си га одрадио а и шема му је одлична...
Верујем да уживо изгледа још лепше!

Tomcat

Lepo, pogotvo sto je bas jedan od zutonosih. Samo, kao sto sam ti vec rekao, steta sto nisi stavio taj oklop
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

drakii

Die nackte Emil, es fahlt etwas, ruder ist nicht fertigh......, shade, aber gefelt mir, schoen, iliti lepo. ali na repu golo, pozdrav

medico

lepo izgleda najlepsi su me109 E varijante za  Francusku i  BoB  ! kad budes sredjivao oklop za pilota sredi i kontra tegove na krilcima zalepio si ih unazad ! znaci odlepi rotiraj za 180 stepeni i zalepi. takodje mada to nije do tebe chini mi se da su  noge st.trapa previsoke,  mada mozda je i do ugla snimanja !?

dusko

Lepo je videti ovakvu maketu nemam zamerki na rad samo pohvale.

EMIL

Hvala svima na komentarima i kritikama!
Jooooooj, kontrategovi  :headbang Bice sve ispraljeno pa se ovih dana javljam sa slikom

Lanmi

Slazem se, ova kamuflaza je i moj favorit. Nemam zamerki osim onoga sto su kolege vec rekle. I tvoj primerak se cini da je malo "zakrivljen" na desnu stranu, ali to nije do tebe. Ja to ne bih ni primecivao da nego kada vidim ICM pogledam da li je svaki tako izliven.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

Dobar je :)

Shto rekoshe iznad, mozda malo vishe zaprljan, ali mi se svidja motling, kao i sveukupni izgled...

Malo je primetna zakrivljenost trupa na desnu stranu od kokpita ka repu, ali izgleda da si i ti bio te srece kao i ja pa ugrabio loshe odliven primerak :(

EMIL

Hm...  Sad se i meni cini kad sam pogledao 1. sliku odozgo. Citao sam o tom problemu na forumu i polutke proveravao pre sastavljanja, posle sastavljanja i nakon lepljenja krila. Svaki put je bio prav. Stajni trap nisam lepio, samo sam ga ubacio u rupe (to bi olaksalo eventualnu restauraciju jednog dana, ako bih je radio),
pa cu ga skinuti kad budem radio prepravke i jos jednom proveriti zakrivljenost trupa.

Dada

Ih, k'o pravi! :)
Mnogo mi se svidja ovaj malisa, tj. farbanje na njemu... Ja sam izgleda imao srecu sa moja dva emila koji nisu bili krivi...

Moj savet ti je da ga ne pipas vise... Verno si ga uradio, pa bi stvarno bilo steta da ga rasturas.