Tornado IDS 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

slavco 83

Zavrsena je prosla nedelja,kako sto sam i pisao,farbana je freehand,bar saam tako pokusao sa erbrasom koji me nesto zezao.Dekale su mi unistile maketu..i pored ttretmana sa kap Pronto ispod dekala pred da ih nanosim ,,,i mr mark softner i setter..i efekat je jasno vidljiv :lol Kada sam drugi put spricao sa Mat lakom na neka mesta malo je pobelela...to je to mora na nesto da se uci.



Suhoj

Samo radi i vezbaj.
Ja isto na svakoj maketi naucim nesto novo.
Fino ti je ispao Tornado, ima gresaka al se vidi da si se potrudio.

sezan

Lepo!Lep Tornado! Samo napred,dopunjavaj kolekciju!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Gusha

Lepo uradjeno, bilo bi po meni jos bolje da si mu dodao ispod trupa MW-1 dispenzer, i na kranje pajlone jamming Cerberus i Boz100 bacac mamaca...Bio bi mocniji i kompletan...Zanima me i koja je ta najtamnija nijansa zelene,  na slici se bas ne razaznaje...Prvi primerci su farbani u dve zelene i tamno sivoj, a vecina u tri zelene nijanse....Sto e tice problema sa premazima, samo napred, vezba, vezba...


slavco 83

Najtamnija zelena je miksana prema boje koje stoje u sastavnici.Kada primetio da je bas Crna.posto pisalo je 90%crna i 10%  matt 67 ako se nevaram..onda seo ispred PC,slika pred meni i dodavao belu i semimatt 361...

flanker

Aaa pa nije ovo završena maketa, gde su mu HARMovi, tankovi i ometači? :jok
Baš su nezgodni ovi u Revellu sa njihovim miksovima dve ili tri boje.
Možda si mogao da iskoristiš uputstvo sa sastavnice Italerijevog Tornada,
ima istu maskirnu šemu.
Freehand je sasvim lepo ispao, za nijansu su prelazi mekši. Iz mog iskustva,
ako se ne varam, treba prskati spolja ka unutra, tako se dobija oštriji prelaz.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sneni

Quote from: slavco 83 on 15-03-2011, 19:19:55
Najtamnija zelena je miksana prema boje koje stoje u sastavnici.Kada primetio da je bas Crna.posto pisalo je 90%crna i 10%  matt 67 ako se nevaram..onda seo ispred PC,slika pred meni i dodavao belu i semimatt 361...
Revell i njihove sastavnice >:( jednostavno ne kontam te ljude, zašto u sastavnicama daju nekakve mikseve boja, a u svojoj paleti imaju na raspolaganju potpuno tačne boje, a to su za ovu šemu, redom od najsvijetlije do najtamnije: 361, 65, 09 - slažu se sa FS i RAL standardima...
http://www.jpsmodell.de/dc/draw/n83a_tor.jpg

Inače mi se sviđa kako si uradio maketu, samo naprijed! Znam da je bila borba s dekalima... Čini mi se da u ovoj kutiji ne dolazi dodatno naoružanje, ali ako stigneš nakači mu one uređaje na vanjskim krilnim nosačima. Sve u svemu, sasvim dobar Tornado :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Slobo

Quote from: Sneni on 16-03-2011, 13:11:25
Revell i njihove sastavnice >:( jednostavno ne kontam te ljude, zašto u sastavnicama daju nekakve mikseve boja, a u svojoj paleti imaju na raspolaganju potpuno tačne boje...

Što da kupiš 3 boje kad možeš 6  ;D A te mešavine su im nekad stvarno za medalju, recimo 2% plave i 98% crne  :lol

Avionče je fino ispalo, svaka čast!

Pozdrav

slavco 83

Quote from: flanker on 16-03-2011, 09:23:12
Aaa pa nije ovo završena maketa, gde su mu HARMovi, tankovi i ometači? :jok


Imao sam kao reper slike na kojima nema tih dodataka..nego samo tankove i drzace za VV raketa...slike od neka izlozba.pofarbao i te delove ali odlucio sam da ih ne stavljam.

Gusha

Nece slonce u lonce....Harmovi idu na ECR verziju, ovo je IDS....

flanker

Da to treba utvrditi prema svakom broju koji nose na trupu.
Malo sam guglovao pa nikako sem HARM i Kormoran raketa i starije varijante sa MW-1 ne nađoh
neko drugo podvešeno naoružanje. Ima na par slika američkih LGB pored aviona. Znam da su ECR
koristili u bombardovanju 1999. za SEAD operacije, ali da li neko zna da li su ih koristili za klasično
bombardovanje i ako jesu šta su koristili. Postoji mogućnost da ih u poslednje vreme koriste u
Avganistanu i pitanje je da li samo kao izviđače ili i u konkretnijim akcijama bombardovanja.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Gusha

Evo ovako.Tornado u IDS verziji koriste i Luftwafe i Mornarica. Kod luftwafe nosio je MV-1 dispenzer, AIM-9 L sidewinder Elta/Dasa Cerberus pod i Boz 100 pod sa mamcima i ostalim andrmoljima.Mogao je da nosi i kombinaciju sa  Mk-83 bombama od 1000lb a kacili su i BL755CBU.Mornaricka verzija ima istu mogucnost s tim sto su to naoruzanje kombinovali i kacenjem protivbrodskih raketa Kormoran 2.I u jednom i drugom slucaju su unapredili verzije tako da mogu da nose Harm projektile, u kombinaciji sa gore navedenim.
ECR verzija nosi samo Harmove u kombinaciji sa raznom opremom za izvidjanje.Nemci su iznad bivse Juge koristili samo ECR verziju i to u vrlo kratkom periodu.Naime ucestvovao je Einsatzgeschwader 1 iz baze u Piacenzi.Prvi let su imali 31 Avgusta 1995 a od novembra 1996 su imali samo ulogu izvidjaca.

flanker

Da da. ali nema slika sa bombama.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.