Me 262B-1A/U1 Hasegawa 1:72

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo konacno ga zavrsih.Trebalo je to sve da bude gotovo jos u januraru, al' nije se dao...Nije bitno...nego malo istorije...Avion je pripadao NJG11 ciji je komandant bio Oberleutnant Kurt Welter, lik sa 63 pobede u 93 misije.U tih 63 pobeda se nalazi 33 moskita...Znao covek znanje...Elem, podaci kazu da je ukupno sklopljeno 6 komata, od kojih je rat zavrsilo tri, broj 8, 10, i 12, i to sve kod brace Engleza.Svi su zavrsili u bazi Brize Norton, gde se igrala deca i '46 slupali 10-ku a 1947 12-cu.Prezivelu osmicu dadose Englezi drugarima u Juznoafrickoj Republici, ovi ga isprobali i pametno, tutnuli u muzej.Tako da tamo sada imamo jedini preziveli 262 nocni lovac na svetu.
Sto se tice makete, u pitanju je Hasegawa, koja se u principu dobro sklapa, osim sto sam zbog starog kalupa i deformacija koje nastaju morao da dosta gitujem sa donje strane trupa i krila...Inace sve u svemu nije tesko bilo.Kod Hasegawe su hronicno plitki paneli, tako da sam dosta razredjivao boje kako to nebi zapunilo panele.Sema farbanja je standardno za nocne lovce RLM 76, i motling (tufne) RLM 75, koje sam kasnije preprskao dosta razredjenom RLM 76, (maltene razredjivac sa malo boje).Sa donje strane je prvo preprskano srebrnom.Isto se odnosi i na rezervoare za gorivo.Smesao sam so sa vodom i naneo na delove rezervoara i panele sa donje strane krila.Zatim sam preprskao crnom i skinuo so.Doterao brushom gde je bilo previse srebrne, i to je to.Nako n kompletne hemije i dekala, dodatno sam odradio pugmentima sa donje strane krila.
Nakon fotografisanja makete i obrade fotki video sam neke neravnine od farbe na ramovima stakla kabine , tako da je sve to doterano kasnije.Posle me mrzelo da ponovo montiram skalameriju za slikanje...Evo fotki, dajte komentare...


barbarossa

dobra je Guso nema sta, svidja mi se..

milogor_strashni

skroz shmekerski, dobar rad skroz

Poz,
Milan

sezan

Odlicno ispao! Sve si mu pogodio! Jel mi se samo cini ili nekako ovaj Hasegawin ME je malo "zdepastiji" nego sto treba(kraci ,siri) ili sam ja u krivu?  :think
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dusko

Veoma lep rad posebno mi se svidja donja povrsina bas je dobro oguljena,motling si pretpostavljam radio pomocu nekog sablona?

Gusha

#5
Rekose iskusniji od mene da je to ok maketa.Ja sam ga uporedjivao sa Academijem koji imam i ovaj mi izgleda bolji na oko.Akademac je malo deblji u trupu.Sto se tice motlinga nema nikakvog sablona, sve je pucano iz ruke! Fora je u tome da se dobro razredi boja uljanim razredjivacem, jer ne susi diznu tako brzo, mali pritisak, mirna ruka, i udri.Sve greske kasnije radis sa onim jako razredjenim slojem RLM 76.

flanker

Odlično, ali odozdo je posebno dobro urađen  :super

Nego ja imam Revelovog broj 12, šta je taj avion uradio, zna li ko?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sneni

Odlično si ga uradio :cheers bravo
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Sandman

tebe nema, nema, nema pa baaaam :D

dobar je, svidja mi se kako je ispao motling ali i guljenje farbe odozdo!

A ove svajke... nisam ih vidjao do sada  :-[ samo na ovom avionu su korishcene ovakvog oblika ili...?

P.S.  gde si nashao onu Godzillu da ti drzi maketu za slikanje?  >:D

Gusha

Tocno taka, svastike su unikat bas za ovaj avion.Vec za br. 12 se razlikuju, ali takodje nisu standard.Ovog s' debeli prsti cuvam u veseraju, 'ranim ga s' mladu salatu i izlazi na svetlost dana na svaka tri meseca da pridrzi gotovu maketu za slikanje...Mora ubrzam izradu maketa, ce mi se sruse kutije jedne noci na glavu...

Kerber

Dobar.
Bas kako treba. Lepe tufne.
Hasegawa je Ok maketa, vrlo detaljna, i ovako i treba da izgleda pravi u 1/1.
Sto se tice one "12"-tice, i ona je dugo bila po britanskim depoima, jedan je otisao (mozda bas taj) u SAD, ali je tamo pokrsen.
Citao sam da je bas taj "12" bio jedan od omiljenih Welterovih aviona, mada je on srusio 11 komada jednosedom sa i bez radara, a time se stavio na I mesto u nocnom lovu na mlaznjaku (ako se ne varam - 25-6 total u "262').
Osmica ima drugaciju kamuflazu - krila su odozgo zelena (83) a tufne su RLm81/82/83...
A za "4" kazu da je imala u zadnjoj kabini 2 topceta 20mm - pod uglom, kao u Me.110G4 - "Schraege muzik"...ja do sada ne videh i profil ni maketu ni fotku doticnog.

mikoyan

Uh, Gusho, odlicno je ispao. Farbanje za 10! meni se mnogo dopada. Pozz!

Bojan Ue

Odlican Meser, fenomenalan motling i guljenje farbe na donjakama!  :god Ove nocne verzije 262-ki su mi omiljene.  :super

djos & filip

Odlicno je ispao, i motling i ljustenje, i donja farba, sve je bas kako treba.

Svaka cast, malo i ubitacno avionce!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

Možda po mom utisku malo prejako senčenje na donjakama, ali izgleda odlično :super
Sad me podseti da imam 2x Heller + 1x Revell + 2x Eduard negde u zalihi, koja ne preti da padne na glavu pošto je spakovana u kutije u podrumu :-\
Bogu fala što sam Lala! :)