1:72 Academy F-84G Thunderjet JRV I PVO 10703

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zdravo ljudi.Da ne bude da radim samo mig-21 u zivotu odlucio sam da napravim sledecu maketu.Ovo je ustvari restauracija :P Poceo sam ovo jos pre neko vreme i bilo je sve gotovo jos pre neku nedleju ali sam cekao da stignu moja nova dva seta genericke oznake za JRV I PVO BM-7103 roundels and flags i bm-7204 Numbers.Boje su revell 57 + 10% bele,revell 68 + 10% bele i humbrol hu-230 + 20% bele.Wash je tecni sapun + rotring tush za rapidografe a lak je MM mat + gloss 60/40% mix.

uzivajte



sezan

EEE to se trazi! Svaka cast! I za maketu i za dekale! Ovi novi genericki setovi su vam stvarno vrhunski,sto se i ovde pokazalo!Prvo boje koje su pogodjene ,i na kraju ono sto vas odlikuje,a to su tanki filmovi i odlican kvalitet dekala!Jos jednom svaka cast!

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Slobo

Vrlo lepo, vrlo lepo! Jel to onaj čenejac kojeg je kolega Wittman pravio, po broju bih rekao da jeste?

dragan_mig31

To je taj ali ovo je jos kad je bio operativan.Gledao sam profil iz Yuvam biltena i prvo sam hteo da ga odradim sa munju od one vojne vezbe ali nisam hteo da se zaj*****m sa sablonima :)

voja

Тај на Ченеју је када је повучен из употребе само разоружан и постављен на Транџаменту у кругу касарне. Такав какав је дошао на Транџамент такав је и летео. На Транџамент је дошао директно из јединице са онаквим бројевима каквим их је и Wittman урадио. Касније када је касарна изгубила на значају и када је почела прича да ће прећи у цивилне руке Тандерџет је превучен на Ченеј како не би нестао без трага.

.

Miroslav Š.

Драганче, ако су ово декали из твоје производње онда то није баш за похвалу (осим за труд) што се тиче тачности. То што су ти накарадно постављени бројеви на вертикалцу можда јесте због твог стандардног збрзавања али то што су две нуле различитог облика и величине, то је тежак промашај (тројке да не помињем). То нема никакве везе са стварним изгледом. Сконцетриши се.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

ubermagog

Bilo bi dobro da si pokazao fotografiju na osnovu koje su ga radio, pošto je generički set pa je potrebna referenca sa strane.
Ovako kako si uradio odabrani brojevi ne izgledaju tačno!

Velika trojka je verovatno ok ako su je tako crtali u Aero Magazinu, pa je verzija na Čeneju posle kasnije revizije pred kraj karijere jer je tamo drugačija.
Ali velika nula svakako nije tačna jer treba da ima šablon deljen samo po visini na pola - a ne u 'krst' kako mi ovde izgleda.
Ako si stavio ovakvu trojku na nos i krila, onda ti je pogrešna ona mala na repu - tu mora isto uglasta kao velika!

dragan_mig31

Zdavo ljudi.Hvala vam na odgovore.Ja sam zabrljao stvar jer sam pogresio one male brojeve na repu.Takodje sam ih dotaknao prstima kad su jos bili pod dejstva mr mark softnera ali mrzilo me da menjam sve pa zato sam ovako i ostavio.Ovo je maketu za policu i koristio sam je kao tester za ove nove dekale.Kao referencu sam samo ovo imao iz juvam biltena


dragan_mig31

Ev ljudi,sredo sam brojeve na vertikalcu.Svi su istog fonta,velicine i pravilno postavljene :) kako vam se sad svidja?




ubermagog

Sad je bolje, kad menjaš brojeve zameni i tu veliku nulu na nosu i krilima sa onom ispravnom - ipak svoje makete kačiš po svim mogućim forumima na internetu pa neka bude tačnija  :)

dragan_mig31

Ostavljam je kako je ovako :) Nema sanse da menjam te velike brojeve.Zajebacu maketu definitivno.Nisam uspeo da nadjem fotografije od operativnog 10703 pa sam zato koristio onaj profil i shema sa yuvam biltena da bi zavrsio maketu.E sad ako su oni pogresili onda sam i ja :) nek sedi ovako kako je sad jer nemam vise zivaca.

P.S. Sledeci radim TV-2 1:72 hasegawa,maskirni u boje JRV ali za taj bice fotografije u toku radova pa tamo bi bio zahvalan ako imate bilo kavke sugestije oko kamuflaze brojeve i slicno.

pozz

ubermagog

nisu oni pogrešili, dobro je nacrtano u Yuvamu - pogledaj bolje

pa i nemoraš da bukvlano menjaš brojeve, zafarbaj te proreze na stranama - koliko sam ja do sada video (i saznao) takvih 'nula' i nije bilo na džetovima, ni u beloj ni u crnoj varijanti

dragan_mig31

Videcu mozda kasnije ako budem imao zivaca.Ovaj novi set ima brojeve za sve moguce sto je bilo do g-2 galeba.Ima sa 4 proreza,2 proreza i bez proreza.

pozz

Uf, uf, Speedy Gonzales ;)
Evo za par dana postavljam slike svoje najnovije makete pravljene baš za promociju novih dekala.

Sviđa mi se tvoj Thunderjet, very much ;D

Josip

modellius

vidi vidi molim te, čenejac dok je bio u punoj snazi  ;D, odlično dragane, sviđa mi se
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/