Nosati Sejbr, Hasegawa 1:72

Previous topic - Next topic

Eto i mog poslednjeg.
Dobra ali malo pojednostavljena maketa ove hladnoratovske klasike i poslednjeg zapadnjaka u JRV.
Napravljen uglavnom iz kutije uz sitne dorade i pilota iz Fujimijevog MiG-21.
Inače nisam baš spretan sa simulacijom prirodnog metala ali mislim, da sam sa ovim osvojio novi stepen znanja.
Maketa je u celini farbana bez upotrebe airbrusha a NMF površina je simulirana drybrush tehnikom Model Master metalizera (krom srebro i nerđajući čelik) te mestimičnim primenama Air Vallejo akrila (aluminij).

Dekali su novi Balkan Models generički setovi, stensili su mix Hasegawe i YUMO G-4 ostataka a bedž je ostatak od LiftHere seta.
Novi generički set od BM je super stvar i krasno se kombinuje sa raznim ostatcima od drugih dekala pa vam ga ovom prilikom preporučujem.
Isto tako vam zahvaljujem na podršci od. odgovorima na moja pitanja.

Maketa predstavlja avion koji je bazirao na aerodromu Pleso u blizini Zagreba cca.1966 godine.

Iskrene kritike molim!

















Josip


Nemsy_29

Bravo! Meni super deluje!

Kritike, toga nemam  :)

milogor_strashni

carski, svaka cast!

Pozdrav,
Milan

PELE

Stvarno carski odradjeno, cestitam!  :cheers

Profa

Corroguard je ispao odlično - iz jednog ugla deluje kao siva, a iz drugog je metalik :super
Šta si radio Vallejom, krilca? Da li je on svetliji ili tamniji od MM aluminijuma?
Jesi li posle metalizera nečim zaštitio maketu?
Sve u svemu, odličan rad!
Bogu fala što sam Lala! :)

modellius

mnogo mi se svidja, dobar rad, bravo
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

sezan

Odlican!Radom bi ja maalo svetliju taan,ali i ovako je ok!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hvala.
Radom je mešavina boja od oka te staranja pastelima...u suštini bi mogao biti svetliji ali to je lako popravljivo.
Maketu sam zaštito makedonskim futureom tj. AKRIL PLASTIK samosvetlećim tečnim laštilom.
Vallejo aluminium je dosta svetliji i finiji od MM aluminium metalizera kojeg više neću da kupujem jer mi se ne dopada.

Josip

tenk

odlican! :super nabavio sam valejo metalik boje i spremam se da ih probam...ova tvoja iskustva ce biti dragocena! ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

dusko

Odlicno kada sam video prvu sliku pomoslio sam na trenutak da je pravi avion u pitanju  :super

#10
Pazi!

Vallejo metalic akrili su vemoma osetljivi i lako se mogu oštetiti, pa je potrebna pažnja kada se pipa ili čačka ofarbanu površinu jer se vidi svaka ogrebotina.
Nikako metalnim alatkama več samo drvenom čačkalicom.
Ja ih posle nekoliko blamaža najradije koristim mestimično ili za manje delove.

Josip

dragan_mig31

Svaka cast Josipe :) Odlican sjebr :) Nego kakav je taj makednski future?zasto ja neznam ovo ili je neka zaj*****ja :D

Živa istina!
Proizvodi se u Makedoniji za slovensku firmu Ilirija d.d.
Ista stvar kao Erdal glanzer i ostali mlečnobeli akrilni lakovi za podove i sl.

dragan_mig31

Ajde ako ti nije problme fotografisi to da vidimo kako izgleda pa da odem odma da nabavim jedan ako ga uopste ima kod nas.

Nema potrebe za slikanjem.
Obična bela plastična flaša, malko pljosnata, sa crvenim čepom.
Nalepnica je plavobela sa likom pingvina.
Puni naziv je PINGVIN AKRIL PLASTIK, samosvetleče laštilo za plastične i kamene podove. Marka proizvodnje: Ilirija.