Rogozarski Brucos

Previous topic - Next topic

anki

Jos jedan L&M u 1/72 rezinac. Ovog puta rezin prilicno los, sa dosta rupica i velikom stepenicom sa donje strane trupa nastalom verovatno od loseg zatvaranja kalupa. Ipak sve se da lako srediti jer je povrsina glatka bez linija panela (avion bio sa drvenom oplatom). Bilo je i dosta posla oko stajnog trapa. Naime noge su izlivene tako da su neupotrebljive i uopste nisu dati karakteristicni blatobrani tako da je sve moralo da se doradi u samogradnji. Farban cetkicom, crvena Revel 331, siva Revel 75. Zavrsnica polusjajni lak jer je skroz nov aparat. Mislim da avion nije dobra prezentacija originala jer je promasena gornja linija trupa u potpunosti (trebala bi da je ravna od korena vertikalca do kabine, a zatim da se malo spusta ka nosu - ovde se spusta i ka repu). Malo sam je smirglanjem koliko toliko sredio ali nisam imao zivaca da je u potpunosti dovedem u red. U svakom slucaju dobro izgleda kad se sva 3 takmicara za skolski avion VVKJ stave jedan pored drugog (iako u stvarnosti nikad nisu bili zajedno na nekom aerodromu). Neznam kako vama ali meni je Aero najskladniji - nije ni cudo sto je pobedio.



djnik

Svaka cast kako si dobro zavrsio Brucosa. I ja imam istu maketu medjutim vratio sam je u kutiju zato sto je bilo toliko problema na povrsini sa tim rupicama.

Warhawk

Sve tri makete su interesantne - šta je ono zeleno u sredini? Taj mi nekako najludje izgleda...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ubermagog

to je AL-KA :)

isto uradio Likso, mislim prema Yasig skici

sad fale MIMA i Nebojša, da se popuni kolekcija.... mada ima tu još puno drangulija tipa 'Sivi Soko', itd.