F-117A 1/48 Revell

Previous topic - Next topic

0viking0

Nisam neko vrijeme dolazio, a u međuvremenu sam nešto i napravio ili poslikao, pa reko' da okačim i ovdje nešto.
Ovo je maketa koju sam složio prije možda 3 godine, ali je nikako nisam poslikao. Nedavno je došao prijatelj sa dobrim fotićem, pa smo imali mali fotosešn sa maketama.

Maketa je solidna, ali ima nekoliko loših spojeva, pa je potrebno malo pažnje kod kitanja. Kao avion - F-117 mi ništa ne predstavlja, ali sastavljanje je bilo nešto kao odmor od uobičajenog. Relativno sam zadovoljan kako su mi ovdje ispale figure...










ubermagog

F-117 je uvek bio mnogo veći problem ofarbati nego sastaviti  :)
Atraktivno izgleda!

Kerber

Stvarno...farbanje je prva liga, al' ovo cudo je ruzno za 5...
Nema veze estetika aviona, al' je zato ovo super rad!

anki

Odlicno si oziveo ovu crnu masu - farbana povrsina izgleda bas realno.

E sad malo off topic pitanje. Posto sam se u poznavanju aerodinamike zaustavio negde kod uvodjenja delta krila ovakva konfiguracija letilica mi je bas nepoznata pa je pitanje za poznavaoce a i za tebe da li je realan otklon vertikalaca (da li se uopste tako zovu?) jedan ka drugom i ako jeste sta se onda desava sa avionom (propinje se?). Jos jednom odlican rad.

0viking0

Zanimljivo pitanje. Ja sam se tada vodio za fotkama (čak sam se sad ukakao da nisam to zeznuo jer se i meni sad učinilo nerealno :D  ). No evo, čini se da realno je, a čemu točno služi i ja bih volio znati. No moguće da je samo slila gravitacije. U letu ovo izgleda baš nepotrebno.






misa

Quote from: anki on 05-04-2011, 08:30:01
... sta se onda desava sa avionom (propinje se?)...
Имате слику овде.

Поздрав,
Миша :)

0viking0

Quote from: misa on 05-04-2011, 09:10:02
Quote from: anki on 05-04-2011, 08:30:01
... sta se onda desava sa avionom (propinje se?)...
Имате слику овде.

Поздрав,
Миша :)


Занимљиво. Захваљујем.

milogor_strashni

super diorama.. bas lepa kompozicija. ali je mene povrh svega impresioniralo farbanje aviona... bas deluje realisticno.. kad god farbam putnicke avione ili neke vece povrsine krila ili trupa, uvek me smori sto sve bude jednobrazno... pa onda eksperimentisem. a ovo je zaista strava.

Svaka cast!

Pozdrav,
Milan

0viking0

#8
Quote from: milogor_strashni on 05-04-2011, 10:54:06
super diorama.. bas lepa kompozicija. ali je mene povrh svega impresioniralo farbanje aviona... bas deluje realisticno.. kad god farbam putnicke avione ili neke vece povrsine krila ili trupa, uvek me smori sto sve bude jednobrazno... pa onda eksperimentisem. a ovo je zaista strava.

Svaka cast!

Pozdrav,
Milan

Pod zadnje baš to nekako vježbam (pošto su gotovo svi moderni avioni koje radim takvi)

Evo, baš mi je na stolu F-16 na kojem sam se poprilično namučio. Farbao sam ga skoro tjedan dana.





Slično sam bojao i Starfightera:



Ali je i do kuta slikanja/svjetla jer se recim ona ovoj fotki efekt gotovo niti ne vidi:


Nemsy_29

Odlican ("ne")vidljivi  ::)

Farbanje ti je za 10ku!

flanker

Lepo od ružnog aviona...
Jedino mi ne ide ova verzija GBU jer ima velike repne površine, stariji tip, sumnjam da ima mesta za njih u
spremištu za bombe?!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

0viking0

Quote from: flanker on 05-04-2011, 14:37:14
Lepo od ružnog aviona...
Jedino mi ne ide ova verzija GBU jer ima velike repne površine, stariji tip, sumnjam da ima mesta za njih u
spremištu za bombe?!


Hmm, pa zato je vani, vidiš da mu ovaj objašnjava:

"Stari, nosiš krivu, ova neće stati... krivi avion :)

flanker

Da, evo tek kad sam pojačao ton:
Gdje ćeš bolan, ne mere ta?!
Ouf jarane što ne reče odma'?!

Zanimljive su i ove merdevine, jel to samogradnja, neki set ili deo ovog modela?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

0viking0

Quote from: flanker on 05-04-2011, 15:33:34
Da, evo tek kad sam pojačao ton:
Gdje ćeš bolan, ne mere ta?!
Ouf jarane što ne reče odma'?!

Zanimljive su i ove merdevine, jel to samogradnja, neki set ili deo ovog modela?

Dio makete. To i dvije lijepe figure...

djnik

Fantastican "nevidljivi"! Avion i scena prave odlicnu celinu. Ja sam se merkao da kupim Tamijin F-117 takodje u 1/48. Da li neko zna da to nije mozda prepak Revella ili je potpuno druga maketa?