F-84 JRV "571" - Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ovo je neka moja vizija Tanderdzeta "571". Nisam 100% zadovoljan ali sta je tu je. Imao sam pri kraju problema sa svetlima na tip tankovima, naime Tamijini providni delovi su su preveliki tako da sam morao da ih pravim sam od super lepka (staklo) i delica sprua (lampica). Na maketi sam od detalja dodao samo pojaseve kao i zice u prostoru za mitraljeze. Farbao sam je Model Master i Humbrol enamelima. Blah...eto mozda sutra budem srecniji kad se probudim. :super Maketa ce debitovati na takmicenju sledece subote u Sijetlu.

 

Nemsy_29

Super je, posebno ovaj nosni deo i to sto ima tankove za gorivo koji se ne vidjaju cesto  :)

sezan

Ma meni to ODLICNO izgleda! Vara malo zuto svetlo od lampe ali mislim da si boje pogodio! Sveukupno deluje super! Ima da ih oderes na tekmi!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

flanker

Ovo je za mene skroz nova maskirna šema  :o a ovako je lep.
Nego kako ti to od super lepka praviš stakliće?! Molim detaljno uputstvo.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

ubermagog

Dobro izgleda, al se Đole stvarno nisi proslavio sa fotografijama - vreme je da središ 'studio' :D

Jel si mu to dodao kamericu u trbuhu ili mi se samo čini (trebalo bi da malo štrči iz profila).
Svi koji su do sada radili 571 su ga pravili sa bombama i raketama a bez kamere, iako je izviđač u pitanju.

Mogao bi možda da mu dodaš pilota ili mehaničare ako imaš vremena i volje... fino bi upotpunili scenu

iniko

maketa je extra, i dalje najviše volim da vidim oznake sfrj... :-) pozdrav niko

PELE


gasha

Ma odlican je  ;) za 72 ku toliko detaljisanje je za pohvalu


djnik

Za veceras obecavam bolje slike, ove sam slikao juce u ponoc tako da nisam imao snage da ga ponovo slikam ili menjam ambijent! Moracu Subo da investiram u studio ;) Inace, u pravu si ima foto kameru ispod trupa a iz itoog razloga nisam stavljao naoruzanje vec samo dodatne rezervoare.

Sto se tice staklica prvo sam od valjkastog stirena napravio lampicu a potom sam u nekoliko slojeva naneo super lepak dok nisam dobio polusferni oblik. Mislim da nije ispalo lose.

djnik

Kao sto sam obecao postavljam kvalitetnije slike. Hvala svima na lepim komentarima. Postavicu slike u subotu sa postoljem.


anki

Odlican profesionalni rad, cestitam.

E a za ta svetla jer to tecni ili u gelu super lepak? Neverovatno mi je kako ispadnu cista i providna a od vise slojeva lepka. Kako se izjednace ti slojevi? Ako vecu kap stavljas kako je zadrzis da se ne razlije?

Hvala za uputstvo.

djnik

Lepak sam stavljao kao po kap, znaci nije u gelu vec je tecan.  Maketu sam morao da drzim vertikalno kako se kap lepka ne bi razlila. Ceo proces sam odradio tokom 24h kako bi se slojevi lepka dobro osusili.

Jovac

Jako lepo . Sviđa mi se šema . Samo tako nastavi .

Sandman

Dosta dobro ispadoshe svetla na rezervoarima, a i detalji unutar prostora za mitraljeze su ok - mislim na zichke ;)

Kamuflazu si radio "freehand" tehnikom? Nije previshe mekan prelaz izmedju boja tako da je ok.

Jedino mi se chini da je na ramu kabine onaj krug malo asimetrichan - pobegla boja tokom maskiranja ili si to chetkicom farbao? (Ili me samo oko vara?)