Hurricane Mk IIC 1:72 HobbyBoss

Previous topic - Next topic

djos & filip


Hurricane Mk IIC A LD116 - 351 (Yug) Sqn RAF – Libya

Maketa zapoceta pre dve godine, dugo stajala u tursiji, i najzad privedena kraju.
Zapoceta kao projekat nocnog lovca na sluzbi u VVS, zatim zbog nedostatka dokaza o postojanju iste prefarbana u pustinjsku verziju.

Uz sve nedostatke HobbyBoss makete (premali tockovi nedostatak pito cevi.....jedini ozbiljniji nedostatak koji nisam sredio su otvori za izbacivanje caura.
Tockovi su uzeti od Hellera a pito cev od Revella. Oznake LiftHere. Boje Humbrol uljane. Prljanje Tamiya pastele.

Nije bas idealno ispalo, ali kako sam krenuo od crne makete moram priznati da sam ipak zadovoljan krajnjim izgledom.

Svi komentari dobrodosli.

Veliki pozdrav





Zanimalo me kako bi maketa izgledala u Crno-Beloj tehnici...pa sam probao :)










Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

gasha

Opa momci vi se bas promangupirali :)  odlicno izgleda, umeren weathering taman kako treba.

airbamby

Ooodlican, bas mi se dopada, realno i efektno izgleda....

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

vlajko&marko


zero


Kerber

Super je odradjen !
Meni se dopada. Dobro je "ofucao" farbu, izbledeo na vrelom suncu u Benini, valjda...?
To sa manjim tockovima se na prvu, tesko vidi, a za ove otvore na krilima...ima caka...sad da je odradis, jer su jako idljiv detalj na pravom avionu:
Komadici crnog decala, pa lepo malo laka, pa to fino zamaskira i kao da imas kasnije otvore.
pozz !

Miroslav Š.

Одлична комбинација делова :), леп рад и ,,прљање" са мером. Браво!
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

ubermagog

i meni se dopada, boje na fotografijama izgledaju veoma 'pistinjsko istrošeno' - to čak se primećuje i na toj crno-beloj slici!

pohvala i za promenjene točkove jer su origanlni HB kratastrofa koliko su mali  :D

dusko

Bravo, odavno Vas nema ali uvek nesto lepo kada se pojavite.

Profa

Momci, odlična maketica, zadovoljstvo za gledanje!
Sve OK što se boja i prljanja tiče, ali kako si tako lepo umirio prelaze? Razređena boja ili...?
Bogu fala što sam Lala! :)

Nemsy_29

Svaka cast! Koje Humbrolke si(ste) koristio(li)  :)?

djos & filip

#11
Hvala svima na "kritikama", mada sve ispadose pohvale!

Iskreno nisam ocekivao ovakve reakcije, posto je maketa "vadjena iz bule" da se ne bi bacila.
Prijatno su me iznenadile pastele, koriscene za ostarivanje boja, posto jos nisam probao da nijansiram panele prskalicom...to ceka spitfajere u farbari. Ovo sa pastelama sam doduse radio na tenkovima ali sam ocekivao da ce ovde dati vise neprikladan blanjav (prljav) efekat, ali se na srecu to nije dogodilo.

Mala napomena, posto je maketa slikana na suncu, u realnosti boje su za nijansu tamnije nego na slikama, ali nikada necu uspeti da napravim fotke da izgledaju 100% autenticno.

Profo, ne znam sta da odgovorim, iskreno za samu pripremu kamuflaze je bio zaduzen Filip (kao i uvek :) ) sa njegovom omiljenom igrackom blutakom, a samo farbanje kao i uvek, blago razredjenom farbom. Jednostavno se na nasu srecu dosta lepo skockalo, posto kao sto znate ne mozemo da se pohvalimo velikim brojem maketa i ne znam kolikim iskustvom (kad bi to bar vazilo i za moje godine ....)

Jos jednom hvala na prijatnim komentarima, znamo da ima gresaka, znamo i koje su, pa...nadam se da ce mo ih popraviti na sledecem projektu.

Pozdrav svima od FIlipa i mene.




Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

Šteta što nisam stručan za propelerce ali ovaj je baš lep  :super
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.

Dopada mi se, cerovatno cu i pazariti jednoh HB. Sledeci put zagitujte spoj vetrobrana i trupa, makete ce izgledati jos bolje. Lep hariken i sasvim uspeo.!

Kao bivši korisnik HB easy kit maketa i ja bi dodao jednu masni pohvalu ;D

Josip