P-40C Tomahawk 1/48 Academy

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Zavrseno jos jedno avionce ;D
Malo sam ga zbrzao na kraju tj treba jos da izlakiram nisane
Usput sam ususpeo da polomim prednje staklo na kabini  :headbang ali sam uspeo da ga zalepim
evo i slikica











kitike dobrodosle
:cheers

Profa

Sviđa mi se, i ja ću ovako kad porastem :bravo
Jedino što mi se čini da je ovde površina obojena malo lošije nego na Erakobri, a i kineske rondele mi se čine presvetle :think
Sve ostalo je odlično, od razbušenih izduva do prljanja
A kam'gi antene ???
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

Lepo uradjeno, posebno mi se svidja umereno prljanje.

Steta sto si ga slikao uz blic, verovatno na dnevnoj svetlosti mnogo bolje izgleda.
Ono sto mi bode oci su jedino otvori na nosu, kod filtera i iznad elise izmedju mitraljeza, steta sto ih nisi ofarbao tamnije, ovako mi deluju malo, ne znam, nedovrseno. Naravno primedba zahvaljujuci glupom makro snimanju :)

Sve ostalo mi se svidja

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milogor_strashni

Ne znam cime si "ubio dekale" al mi deluju savrseno, od nosnog dela, rondela, sve, kao stopljeno.. posto sam radio u zadnje vreme nekoliko academy, znam koji je "biznis" u pitanju da ispadnu super. Pohvale za efektan izgled motora i izduve, bash realisticno.. ja ga nekako uvek preteram .. ovo ce mi doci ko lektira. Primedbe za blic ostaju, jer malko iskrivljuju sliku o boji i maketi u celosti, ali to i nije neka primedba o samoj maketi. U svakom slucaju, kinez je super.

Dobar posao!

Pozdrav,
Milan

ugovorac

Veoma lepo uradjena maketa.Ostarivanje i naglasavanje panela leoma dobro uradjeno.Primedba za blic ostaje.Budi vredan pa uradi neku fotku na dnevnom svetlu.Jedina primedba je krivo postavljen poklopac kabine.Zar ne bi donja ivica poklopca trebalo da prati sinu koja je drzi?

vlajko&marko

Quote from: Profa on 21-04-2011, 21:58:19
Sviđa mi se, i ja ću ovako kad porastem :bravo
Jedino što mi se čini da je ovde površina obojena malo lošije nego na Erakobri, a i kineske rondele mi se čine presvetle :think
A kam'gi antene ???
Ne ne ne Profo ja cu ko ti kad porastem imam ja jos mnogo cetkica da unistim da bih stigao do tvog nivoa
upravu si da je kobra bolje ispala neko ovaj sad sta je tu je ,a rondele sam izabrao ove svetlije iako sam imao i tamnje u kompletu,mozda sam napravio los izbor
Antene su tu negde  ;D nemam zivaca za njih bar za sada ali bice jednog dana :zvizduc
Quote from: djos & filip on 21-04-2011, 22:14:36

Ono sto mi bode oci su jedino otvori na nosu, kod filtera i iznad elise izmedju mitraljeza, steta sto ih nisi ofarbao tamnije, ovako mi deluju malo, ne znam, nedovrseno.
biti ce uradjeno ovih dana  ;D zbrzao sam ga nakraju a ni sam neznam zasto  :think
Quote from: milogor_strashni on 22-04-2011, 01:33:48
Ne znam cime si "ubio dekale"
Posto jos nisam nabavio nikakvu hemiju za dekale  :headbang pokusao sam da ih tretiram sa sircetom i zavrsno udedjivanje sam oradio skalperom  tj rasecao sam ih po linijama panela
Quote from: ugovorac on 22-04-2011, 01:47:45
.Jedina primedba je krivo postavljen poklopac kabine.Zar ne bi donja ivica poklopca trebalo da prati sinu koja je drzi?
poklopac kabine nije zalepljen pa mi se pomerio dok sam slikao maketu
Sto se tice slika
nema sanse da slikam na dnevnom svetlu posto mi je fotoaparat crko tj. kad slikam na dnevnom svetlu slike su totalno blede jedino mi za sada ostaje da slikam u polu mraku pa slike isadnu ovakve kakve sam postavio ovde
pozdrav svima
:cheers

modellius

ako se ne varam ti radiš četkicom, što znači da je ovo više nego odlično, ali pobogu zašto stavi onaj crveni prsten na trupu u dekalu koji ima grešku u štampi ( vidi se misprinting - tamnija linija prema nosu aviona ), ako još možeš skini to i ofarbaj lepo crvenom, kvari opšti utisak jbg
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

vlajko&marko

Wittmann mogu samo da ti kazem da nikad nije kasno da se guli strasno  ;D
biti ce odradjena ta traka na trupu po PSu