Bf-109 G-10 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Slobo

Pozdrav svima!

Da se pridružim i ja Меser odeljenju foruma   ;) Maketu sam započeo ranije, samo kokpit i slepio krila, pa sam uhvatio slobodnog vremena posle Miga da je završim. Odlučio sam da spržim vernu revel bocu do kraja i zadovoljan sam kako je sve ispalo na kraju. Prvi put sam malo ozbiljnije koristio AB, pokušao sam i preshading kao i maskiranje patafixom... Jedino čime baš nisam zadovoljan je poklopac kabine koji ne naleže lepo jer je malo uži nego što je sama kabina, tako da se sa jedne strane lepo poravna, a sa druge ne. Druga stvar su boje: odlučio sam da ne idem po sastavnici već sam za rlm 81/82 koristio revelove po predlogu sa ovog sajta
http://www.rlm.at/cont/archiv01_e.htm
a rlm 76 sam dobio posvetljivanjem revel 49 sa belom otprilike 1:1 ili čak malo jače u korist bele dok nisam dobio nešto što je meni ličilo; mislim da su boje malo diskutabilne  ;D. U kokpit sam ubacio pojaseve od krep trake, oklopno staklo iza glave pilota i onu žutu cevku za gorivo, mada se to i ne vidi iz daljine mnogo..  Panele sam istakao vodenim bojicama, na par mesta ubio silvering dekala sa nitrom (ne znam kako, ali nitro stvarno funkcioniše), prelakirao sa humbrol mat lakom za kraj. Evo slika:



Živi bili  :cheers

flanker

Lepo, ja sam uradio onu crvenu 22jku pre nekoliko godina. Jesi li mu menjao propeler, kažu da ne odgovaraju dimenzije?
I jel ona centralna linija na zadnjem delu trupa odozdo namerno ostavljena, s obzirom da je ima između krila ili je ponestalo
gita? (vidi se i sa gornje strane)
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

cherny

Super! Ovaj Messer pati od par nedostataka, neodgovarajuca elisa i spiner, noge stajnog trapa su previse razmaknute u korenu i ovaj poklopac kabine, ali bez obzira, izgleda odlicno. Boje su dosta dobre.
@Flanker: svaki bf-109 je imao liniju spoja panela po sredini gornjeg i donjeg dela trupa.

djnik

Bravo slobo! Odlican G-10!

Slobo

Negde na forumu sam pročitao za to o spineru i elisi, ali se ne potresam mnogo oko tih stvari za sad, a ne bih ni imao čime da ih zamenim. Kad se dobro zagleda primeti se da kraci elise nisu baš jednako izliveni.

Goran A.

Cini mi se da bi trebalo popraviti okvire na poklopcu kabine, ostalo je dobro, lepo si se snasao sa ovom maketom.

sezan

Farbanje mi se svidja i ovako kompletno ima neki smek dobar. Jako lep.  :love
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


Slobo

Hvala svima na komentarima, drago mi je da vam se sviđa  :)

@AG02: okviri kabine su malo musavi jer mi maskiranje baš nije išlo od ruke, a i farbani su četkicom, verovatno bi bilo bolje da sam poklopac zalepio pre farbanja i isprskao ga brašem kao ostatak makete, no šta je tu je. Videći da malo čačkalicom skinem višak farbe gde mogu.

Pozdrav!

Goran A.

Zastiti trakom pa izvuci lepu liniju, mislim da bi ti uspelo ili super tankom cetkicom doradi okvir.