F-16C Academy 1/48

Previous topic - Next topic

0viking0

Ovu maketu ne bih nikome preporučio... Puno zezancije za dosta loš rezultat. Ok, ja sam si još zakomplicirao stvari sa kojekakvim dodacima, ali bez toga je to još gore.



Da sad ne duljim, Academyev F-16 je dosta loša i pojednostavljena kopija Hasegawinog F-16. Iz ove kutije se mogu u teoriji napraviti sve ranije varijante od F-16A blk 10 do F-16C blk 25, a možda i 32 (nisam siguran). No ako se želi napraviti iole ozbiljna maketa, potrebno je uložiti mnogo truda. Ja sam ovdje koristio Aires kokpit, Aires wheelbayeve, resinski nos, decale (mislim Isradecal), CMK kotače, Sidewindere od Revellovog Eurofightera, Hasegawine bombe (hvala Mtechu na dodatnom setu bombi)., Hasegawine ljestve, Hasegawin canopy. Cerada je vakuformirana, poklopci za Sidewindere napravljeni u samogradnji... Još sam mogao zamijeniti ispušnik koji i nije neka velika sreća.
Iglama/vrhovima igla sam zamijenio sve ove pimpače koji vire na sve strane... Eto, malo se igrao ručnim svrdlima i proxxonom. Kaciga je u biti masakrirana pilotska glava... :) A canopy je zatamnjen mješavinom tuša i pronta.

Uglavnom gemišt svega i svačega što sam našao u ormaru i po kutijama. Nije baš za natjecanja, ali bilo mi je žao baciti započetu maketu, pa sam je završio i usput štošta novo isprobao. Ima mnogo nedostaka, ali to mi je u ovom slučaju i manje bitno. Slijedeći će F-16 svakako biti već pripremljena Tamiya.


Priču "u radu" može se vidjeti ovdje:
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=18586

A evo i fotki koje su brat bratu blago rečeno loše.




















Sandman

Odlichno izgleda!

Kod izduvnika mi se bash svidja kako si docharao izgled metala, a cirada na usisniku je kao prava!

U svakom sluchaju dokaz da se i od fabrichki loshije makete uz malo truda moze napraviti pristojan izlozbeni primerak.

flanker

Krasno stari, ne očajavaj zbog tačnosti izvukao si maximum...i od makete, a izgleda i od novčanika... :mjetal
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.

Nema razloga da budes nezadovoljan, to vise nije Academy.
Sasvim dobra maketa, ne verujem da ce Tamiya nesto bolje izgledati obzirom koliko si truda ulozio u ovu. U pravu si, moze i blok 32 sa manjim usisnikom uz par korekcija. Lep primerak.

zivorad


milogor_strashni

bruka dobro.. ko pravi.. ne lozim se nesto na ove novije avione, ne razumem se mnogo ali ovo izgleda super.

Svaka cast. dobar posao.

Ponovicu, kao pravi :)

Pozdrav,
Milan

djos & filip

Sta god da su mane ove makete, na slikama izgleda odlicno.
Sve je uradjeno sa merom, precizno i pedantno.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

sezan

Ne znam za slike al maketa je MRAK!
Odlicno izgleda!
:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Slobo

Quote from: 0viking0 on 10-05-2011, 12:24:56
Puno zezancije za dosta loš rezultat.

Posle toliko truda ovo reći?! Za sebe sam siguran, a mislim da bi i mnogi drugi ovde na forumu voleli da prave ovako "loše" makete. Ih bre, mnogo si skroman, maketa je ko bombona, svaka čast. A i slike su sasvim Ok, sve se vidi jasno kao dan.

Pozdrav!

mikoyan

Majstore, nemas za sta da se zalis. Ovo je ispalo boli glava. Svaka cast jos jednom!!!

PELE

Mogu da kazem da ti je ova "zezancija" uspela! Nemas razloga za nezadovoljstvo!

Bravo majstore!  :cheers

Miha

Ne žali uloženi trud,napravio si lepu maketu koju ne možeš razabrati čiji je fabrikat ako ne kažeš. :super

Miroslav

Svaka ti cast! Izgleda kao pravi. Vidi se da je u maketu dosta dodatnog truda i novca ulozeno.  :bravo

0viking0



Evo jedna "operativna" fotomanipulacija...

Patriota

Čoveče, da li je ovo maketa ili snimak pravog aviona ?!  :o

Tvoj rad i fotomontaža se graniče sa perfekcijom. Pozlatile ti se ruke da Bog da !  :super :bravo :god