Italeri Junkers Ju 52/3m (1:72)

Previous topic - Next topic

Hartmann

Ovo je moj Junkers Ju 52 koga sam radio 6 meseci! Postavio sam je kao vinjetu 'Staljingrad 1942'. Semu farbanja sam radio tako sto sam ga ofarbao u belo i drybrushem farbao tamno zelenu i zelenu semu.
Kamionce je Opel 'Blitz' od Italerija. Gume sam kasnije ofarbao u belo :)
Podloga je uradjena od sode bikarbone i laka za kosu. Prvo sam nasuo sodu, 'provozao' Junkersa i kamionce kroz nju i na kraju isprskao lakom. Super je dojam snega! Jedino sto se vremenom kruni :(.







''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Hartmann

Quote from: Helloween on 02-03-2007, 20:45:50
Jako lepooo  ;D Ti se covece bas ne salis...  ;) Hajde malo reci o samoj maketi... kakvog je kvaliteta i sl.. i hvala na ovom savetu za sneg strava je...

Maketa je odlicna, mislim da je i najbolji izbor za Ju 52 u 72-ci za sada. Koliko se secam (posto sam je radio pre 5 godina), delovi se dobro uklapaju i nema vecih problema oko sastavljanja. Dosta je i detaljna, narocito unutrasnjost. Napravio sam cak mali mix izmedju dve varijante koje se daju u kutiji, stavio sam bolnicke krevete koji idu u varijantu za Poljsku '39.
Jedino sto je lose su prozori sa strane koji, zbog duzine, su se izvitoperili i nisu nekog kvaliteta. Sreca u nesreci, pa izgledaju kao zamrznuti, sto pomaze pri ovoj varijanti  ;).
E, da, mora se dobro paziti kad se stavljaju dekali! Posto je avion sav rebrast, dekali se moraju dosta kvasiti omeksivacem. Ja sam koristi Micro Sol i Set i efeket je strava!
Jedino kod Balkenkreuz-a sa donje strane krila mi nije uspelo lepo a ih smeksam, pa ima silveringa  :(.
Sve u svemu maketa je super i preporucujem je. Pitaj slobodno ako treba jos nesto.
                                                               
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Hartmann

Quote from: Marko M on 03-03-2007, 16:42:29
Da ne zakeram? Maketa je odlična, a sneg me je impresionirao. Jedino što mi bode oči je što su skije skroz čiste. Posle sletanja na aerodrom pokriven snegom, na njima bi moralo da se nadje makar malo snega.  ::)

Kako si uradio white wash?

Hvala!
Jeste, o tome sam razmisljao, ali nisam mogao da izmislim fazon kako da postavim sodu na skije. Nije moglo lakom za kosu, jer bih pogodio dobar deo makete njime, a sa lepkom ili bilo kojom tecnoscu nisam hteo jer bi soda ili potamnela ili bi se rastvorila. Tako da jos ne znam kako da uradim to. Otvoren sam za svaki savet, pa da maketu apdejtujem.

Kao sto sam i gore napisao, uradio sam kontra white wash. Ofarbao prvo maketu u belo, pa onda tamno zelenom i zelenom (RLM 71 i RLM 70) bojom drajbrasem nanosio tamo gde bi trebalo da budu zelene ispod. Malo je dug proces, ali dobar. Mnogo vise vremena bi oduzelo da sam ga prvo farbao u semu dve zelene, pa onda stavljao white wash (kao u prirodi). Postavio sam onda dekale, drajbrasem  belom ili zelenom bi ih malo presao, pa posle toga sam uradio vedering sa crnim i braon pastelima. To je to.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"