MI-2 Mastercraft 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Poprilicno rusticna maketa,al nisam imao neki izbor u 1/72! Hteo sam da imam ovaj helic u kolekciji i to sam i dobio.Za tu namenu mi je sasvim pristojno ispao,ali je bilo sljake za "sve pare"!Nije mi zao ,cuci na stalazi samo tako!  :love
Ko se odluci na ovu maketu nek se naoruza strpljenjem i nek dobro dotegne zivce pre pocetka!Malo referenci naseg Mila sam imao ,ali zato poljskih ima dosta..kao i literature dostupne u PDF formatu..



Farban Rev. 42 yelowish olive ,posvetljena  10 % odprilike..lakirano rev. polumat i malo " prljano" grafitom i Tamija D setom na kraju efekti oko izduva samo..Jako blago jer su bili u prilicno dobrom stanju.
Rondele  genericki Balcan Models i beli brojevi su "mica" dekali (mislim,posto je iz viskova pa sam zaboravio..nisam siguran).
Hvala svima na paznji!
:cheers






"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Super ti je ovaj malisa ispao, samo dodaj mu liniju na vetrobranu(il se na slikama ne vidi)  :)

PELE

@ Nemsy - Vidi se, predzadnja slika.

Odlican je Vlado, mnogo mi se svidja! Ima dusu, to je najbitnije!  :cheers

ubermagog

Ovo je Intech plastika, pa ukoliko neko planira da pravi Mi-2 da zna je u nekoliko različitih kutija kod Mastercrafta i Intecha ova ista maketa.
Srećom HobbyBoss ima u najavi Mi-2 pa ima šanse uskoro za lakše i lepše rešenje :)

Dodaj mu one dve male T 'antene' ispod repa, one su inače iste kao one recimo na krajevima krila kod Miga 21.
Takođe su naši imali samo jednu tu leđnu veliku antenu, pa ako želiš možeš i to da središ...

sezan

Nemsy ,ima liniju ali se od odsjaja slabo vidi.
Hvala Pele!

Subo ,sve si upravu ,video sam i te antene i one male sajlice koje ih spajaju..i stosta jos ali saam vremenom odustao od nekih detalja(mada je to jedan od "bitnijih") ..Uradio sam u samogradnji sitnice na rezervoarima(poklopce i odusak mislim da je neki) ,pa u kokpitu pilotska sedista ,pojaseve.... na donjacima "rebra" koja su u kutiji bila neupotrebljiva..nosace za rezervoare (koje nisu ni dali)..celu prednju nogu stajnog trapa i tockove od Horneta u 144 preradio (takodje dati neupotrebljivi u kutiji)..preradio zadnje noge stajnog trapa da bi tockovi uopste bili pod pravinim uglom sipka iznad zadnjih levih vrata..i tako!Ima tu kojecega jos i onda sam odustao od dodatnih detaljisanja kad sam ga ze zasitio vise!
Ako nekad ,negde naletim na nesto bolje(u sta sumnjam) ,bice i toga!

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

pekar

#5
Ja tu više nebi dirao ništa .
Super je .
IL-76

aca

Sezane svaka cast bas je kul taj mali rus ja cekam kineza pa da radim onaj zuti iz muzeja.

lord sir giga

Svidza mi se imao sam u rukama isti, samo su dekali bili za civilnu verziju, ali su sa dekalima LH za njega otisli.
Ako me secanje dobro sluzi ovo je izvorno KPov Mi-2 koji, pored jos nekoliko maketa kopirajtuje i Mastercraft i Inteh.
Ali nema veze svidja mi se, samo aco pripazi imaces problema sa zutom bojom posto se meni susila oko 4 dana a i nije nesto lepo legla. Koristio sam Humbrolovu zutu.

Goran A.

Verujem da ti nije bas bilo lako, maketa je u startu takva da ne pruza mnogo. Ako te ne mrzi, mozes da je dodatno ozivis sa par detalja tako sto ces tamnije ofarbati izduve i  sve potisne delove bravica na poklopcima da obojis u crveno, bice kao tackice . Mislim da se cak i vide na slici koju si dao. Ispod trupa imas dva kruzna detalja, mozes da vidis na muzejskom kako to izgleda. Izgledace detaljnije. Mozes nekim pastelom da blago zacadjis iza izduvnika. Nije mnogo posla a bice efektnije.

Milan18111

Izvukao si maksimum iz ove makete.
S obzirom na kakve si probleme nailazio u radu ,na kraju je sve ispalo O.K. :super

Sandman

Dobar je, lichi!

Napravi mu postolje kao sa slike, lepo bi dopunio helic ;)

Profa

Slatkiš maleni :love
Nemo' više da se patiš sa njim (sem ako ne insistiraš), ali je postolje must...
Bogu fala što sam Lala! :)

dusko

Lep malisan sasvim pristojno izgleda.

djos & filip

Odlican malisa, sjajno si se izborio sa njim :)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......