Lublin RXIII Ter i Kingfisher 1/72

Previous topic - Next topic

Stefan

Dve stare makete, nisu jos zavrsene ali skoro uradjene jedna pre 20tak a druga pre 15tak godina pa ponovo sredjivane KOLIKO JE MOGLO. Kingfisher airfixov kalup iz 1967 u pozitivu, menjano u negativ farbano cetkicom, tezak za rad (ko ga je radio zna) krpljen i gitan sa kilo gita, dekali ne odgovaraju farbanju (rasturili se pri skidanju) ali cu promeniti kada dodjem ponovo do odgovarajucih i fali mi jedno staklence - puklo a ostala se izvitoperila pri skidanju. Lublin jos gori za rad, neka NO NAME ceska marka, delovi katastrofa za uklapanje pritom su bukvalno svi iz dva dela (kao da je neko kalup resekao na pola), farban cetkicom, ostalo da se razvuku sajle, doda zadnji mitraljez, omeksaju dekali, sredi prljanje na krilima i to je valjda to. Slikano mobilnim kada zavrsim postavicu slike kako treba.



Pozdrav!

Profa

Lublin je verovatno iz ovakve kutije (Poljaci, a ne Česi):

Čeka i mene, i već znam da ću da plačem od muke :doh, ali si se ti lepo izborio... Sad lepo doradi šta ima, i budi ponosan :super
Bogu fala što sam Lala! :)

Stefan

Upravo taj, strasno za rad  :headbang ali mogao sam za hobby da uzmem i gledanje TV, zelim ti svu srecu u radu.