ESCI/ERTL A-7D Corsair 2 1/72

Previous topic - Next topic

flanker

Uhhhh posle 11 godina kako sam mu maskirao kabinu!!! konačno ga završih  :deadhorse
Farban u više navrata tokom decnije i kusur, isto toliko puta i gitovan i dorađivan.
Dekali eskadrile su stari Matchbox, mislim preko 30 godina  i neverovatno su dobro legli bez ikakve hemije.
Ostatak dekala su njegovi originalni, mislim očajni, ESCI.
Usis sam morao posebno da uradim, a nešto malo dorade i u kabini. Koliko se sećam sedište je bilo posebno loše,
a veoma sam se prijatno iznenadio kad sam skinuo traku sa stakla i video jednog čikicu kako sedi unutra  :super
Boje su Hu 116,117 i 118 + Molak mislim FS 36495, standardna vijetnamska šema. M-117 bombe su sa Italeri F-100d,
a ostatak mislim ESCI.

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Paja

Stvarno je lepo kada neko posle 11 godina zavrsi neki posao! :)
Svidja mi se kakav je.Mogao si ga doduse malo pedantnije odraditi(mislim na kamuflazu,koja ti oko repa na prelazu bele i zelenkasto/braonkaste i nije bas ravna(mozda treba tako) ???),ali super je!
Svidja mi se.I bas je kul kada neko posle 11 godina zavrsi neku maketu.Ej,pa to je bilo za vreme bombardovanja!!!!! :pilot
Svaka cast! :bravo :bravo

flanker

Koliko sam video na fotkama prelaz ne ide ravno, a na fotkama od 3 mega pixela svaka sitnica dolazi do izražaja.
Čak primećujem i neki beličasti odbljesak koji se ovako u opšte ne vidi?!
Da da beše to negde na kraju bombardovanja kada sam pokrenuo celu priču, a kabinu zamaskirao i pripremio ga za farbanje
negde tokom 2000-te...
Nego sve pohvale za original Skotch traku koja se lepo skinula posle skoro 11 godina sa minimum lepka na plastici koji sam lako očistio  :bravo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Paja

Da.Slazem se za
Quotea na fotkama od 3 mega pixela svaka sitnica dolazi do izražaja.
To znam i sam.
Ako na fotkama prelaz nije ravan,onda skidam kapu za rad!Svaka cast.Sad mi jos lepsi! :bravo :bravo
Lete godine! :-\
Sto se trake tice,to je kvalitet.predvidjeno da traje i sluzi svrsi! :cheers

flanker

Mislim da ovde može da se vidi da linija između donje svetlo sive i ostalih boja ne ide ravno, već onako
prilično "opušteno" i "antipedantno". http://en.wikipedia.org/wiki/File:A-7D_354TFW_IFR_1972.jpg
Žao mi je što nisam našao ove MB oznake iz Vijetnama, ali sam naoružanje sve jedno prilagodio tome.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Dobar "escape from the shelf of doom" ili tako nekako.
Ako se ga nisi zasitio probaj i Hobby Boss;-)

Josip

dusko

Pristojno izgleda ,sto bi rekli nasi stari moze proci :cheers

flanker

QuoteDobar "escape from the shelf of doom" ili tako nekako.
Ako se ga nisi zasitio probaj i Hobby Boss;-)

Nema šanse ili što bi rekao Del boy-no way Pedro!
Posle 11 godina nikako ne bih ponovo radio nešto slično pored Fujimi A-7e i još sedamdesetak drugih.
U svakom slučaju preporučio bih HB jer mislim da od ovoga može samo bolji da bude.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad

Jedan od meni licno najdrazih aviona, :super,a jos kad je ovako lepo uradjen :bravo,sta reci...