Bf-110C Instrument panel - Eduard 1/4

Previous topic - Next topic

djnik

Da, dobro ste procitali razmera je 1/4! :o Na Hyperscale-u sam pre oko tri nedelje video recenziju ove makete od Eduarda i vec kroz par dana je kupio u radnji, sveze iz mreze.

Trebalo mi je otprilike 10 sati da je zavrsim. Instrument tablu sam ofarbao prvo crnom bojom a potom naneo RLM 66 kako bih osencio pojedine detalje. Okviri instrumenata su farbani crnom bojom. Najvise vremena je odnelo postavljanje svih ecovanih delova kao i srafova jer jer svaki dat kao poseban deo. Srafove sam farbao crnom bojom a potom presao grafitnom olovkom kako bi dobili metalik sjaj. Stakleni delovi su umoceni u Future kako bi izgledali sto vernije.

Uzivao sam u radu na ovoj maketi i nadam se da ce Eduard uskoro izdati jos neku nalik ovoj.




Jadgkommando


gasha


minolovac

I sad ju prišarafi na starog stojadina i vruum! :hahaha
Bravo, super izgleda. :mjetal

Kerber

...Gde ces ovo da drzis, na zidu...?  ;)
Veoma verna replika, ganz novo, k'o iz fabrike sad da je izaslo spremno za ugradnju...
Realno izgledaju instrumenti osim ovog indikatora nagiba, sa kuglicom (sto bi nasi majstori rekli - libela  :naughty), jedino mi je to onako malo crtano, al' to je verovatno do Eduarda.
Jesu li ove oznakae, decali, ili je to Eduard vec ocrtao i nafarbao na eceraju?
Djole, alal' vera i za rad i za odabir teme.
pozz!

tripko

Odlicno izgleda, jos da si instalirao neke diode pa da svetli u mraku hmmm.
Nista moj predlog ti je urami intriment tablu i okaci na zid  :cheers


dusko

Svaka cast ali stavrno deluje kao prava tabla,reci mi koliko je tamo kod tebe kostalo to zadovoljstvo?

gasha


djnik

Imam opciju da uramim i postavim na zid ili stavim na neku izlakiranu osnovu pod uglom od 45º bas kao na slici. Ugraviracu i plocicu sa nazivom makete. Sve oznake su eceraj. Instrumenti su dati kao nalepnice, veoma lako se postavljaju. I ja se slazem da indikator nagiba nije bas najverniji.

Kao sto gasha kaze, kosta oko $25. Uskoro ce se slike pojaviti i na Eduardovoj Fejsbuk stranici.

Hvala svima!

Slobo

Ili da napraviš Bf-110 u 1/4. Imaš savršenu instrument tablu za početak  ;D

djnik

I to je opcija ali mi treba pomoc od svih vas! Izaberite delove koje hocete da napravite pa da odredimo rok od na primer dve tri godine da se zavsi heh?

minolovac

Konkuriram za pilota (samo imam skoro 100 kg) :deadhorse

Slobo

Od mene dugme okidača mitraljeza! Taj prefinjeni deo zahteva posebnu pažnju pri izradi kako bi upotreba istog bila što udobnija, u suprotnom može doći do pojave žuljeva  :P

Miroslav Š.

Браво Ђорђе, одличан рад. Искрен да будем, када сам видео ово чудо на њиховом сајту помислио сам да је то чист ,,бес" са њихове стране. Касније када сам се ,,удубио у проблем" и сада након твога склапања видим да је одлична забава у питању и сасвим озбиљна макета :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!