Zlin 142 - Hobby Boss 1:72

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

Ovo bi valjda trebao da bude Easy kit, ako se ne varam... vecina delova (za citav zmaj)  je od providne plastike pa je bilo neophodno koristiti prvo prajmer.  Unutrasnjost je prilicno siromasna.
tamnija nijansa plave pri farbanju je trebala da bude malo svetlija i mozda prelazi malo blazi, ali sta je tu je :)
prvi put radim Hobby boss i moram reci da su me dekali umorili. nekako su elasticni i pravi podvig je skinuti ih s papira, iako je voda bila topla (a zelja jaka  :violin) Kad su dekali prenocili, posle stavljanja na maketu i zalivanja hemijom, bio sam odusevljen i iznenadjen, skroz su lepo legli i stopili se sa povrsinom.
Stajni trap je posebna prica. Bez modifikacija, ispada da je zadnji par tockova stajnog trapa znacajno kraci od prednjeg. S obzirom na nacin kako su izliveni delovi, nije bilo sanse da skratim prednju nogu pa sam morao da dodajem 3-4 mm plastike na zadnje 2. Dodatno, bez obzira sto tako ne stoji u uputsvu, mora se staviti znacajna kolicina olova ili sl u prednji deo aviona radi ravnoteze.
ovog puta nisam pravio pojaseve, dodao sam samo navigaciona svetla na krilima i izduvne grane od zice. to je sve. Wash skoro da nisam ni radio, hteo sam da sve bude cisto  (manje vishe  :headbang).

I na kraju , s obzirom da kabina nije zalepljena, mozda cu dodati nekog pilota naknadno, videcu.





Do sledeceg projekta,
sportski pozdrav
Milan










Jadgkommando

Easy ili ne, jako lepo izgleda! Bravo!


Pozzz

Miroslav Š.

Врло симпатична макета, фино урађена  :cheers :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Sladak mališan!
Sa HB dekalima imam inače dosta dobra iskustva.

Josip

Warhawk

Na maketu zamerki nema, fino i pedantno.
Jedino šema bode malo oči - previše boja je tu... Naravno, ne računa se kao greška maketara  ;D
Zato npr ne volim Amere s kraja rata...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Svidja mi se kako je ispao, iako mnogi beze od hobby boss-a, makete im uz malo truda lepo izgledaju.
Ja bi isto dodao pilota jer je kabina "poveca"  :)

O greskama....bas ih i ne vidim...i naravno hvala za napomene o problemima u toku rada, bice od koristi ako ovo avionce zaluta u magacin

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......