Academy F-15E Strike Eagle 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Ovo je moj najnoviji rad na kom sam proveo zadnjih 40-ak dana. Maketu bih ocenio sa 3+ u rangu od 1 do 5. Ono sto mi se narocito svidelo su usisnici, izduvnici, kao i solidan izbor naoruzanja. Dekali su perfektno nalegli, zahvaljujuci kombinaciji Humbrol DecalFix sa donje strane i Revell Decal Soft sa gornje strane dekala. Nije mi se svidela detaljnost kokpita, nacin uklapanja prednjeg tocka, kao i odsustvo riveta. Koristio sam originalnu farbu Humbrol 125 i sve farbao cetkicom. Isticanje panela sam radio po prvi put markerom i nisam nezadovoljan. Maketom sam generalno zadovoljan, ima oko 170 delova i mislim da pruza odlican odnos cena/kvalitet. Posto sam sigurno nesto preskocio, a nekog nesto zanima u vezi izrade, neka pita.

Nemsy_29

Odlicno si uradio 15icu! Davno sam zapoceo italerijev al eto nikad ga nisam zavrsio, tvoj je taman onako po meri i zaprljan i uradjen, svaka cast!  :)

Mikoyan29

Jako lepo odradjen Orao, kao sto je ogre pomenuto, zaprljan taman kolko treba.
pozdrav  :mjetal
MK "Oluj"

flanker

Zaprljancija je odlična, ali čini mi se da je prednji desni AIM-7 malo pobegao prema sredini.
Ono što nedostaje ovoj maketi su moderne vođene bombe, dodatne podvesne tačke na FAST
pakovima i dekali za izraelsko vazduhoplovstvo, jer uz manje modifikacije se lako pretvori u F-15i.
Za Italerijevog je zakon i istog treba izbegavati.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sve taman, mada je malo dosadan, ali takvi su i u živo.

Josip

dusko

Mirolsave tebe nema pa nema i onda majstorija jako lepo od mene 5. :pilot

Miroslav

Josipe, upotrebio si pravi termin za ovaj avion. U potpunosti se slazem da je dosadan. Flanker, fali maketi mnogo sto sta, medjutim davno je izasla na trziste, tako da joj i ne mozemo mnogo toga zameriti. Srecom, Academy u zadnje vreme radi vise nego ozbiljno, pogotovu moderne avione. Hvala svima na kritikama.

djos & filip

Majstorski odradjena maketa.
Cini mi se da je ove jednobojne kamuflaze jos teze odraditi nego raznobojne, jer se svaka greska vidi.
Jos jednom, svaka cast!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

mikoyan

Zaista lep i pedantan rad. Svidja mi se. Pozz

Sneni

Stvarno jako dobro, koliko nisam ljubitelj tog aviona toliko mi se maketa jako sviđa, čak počnem razmišljati da ipak nabavim i sebi jedan ;D
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

FLY BY WIRE

super odradjena maketa :cheers...jako mi se svidja ;D.......imam je i ja u kutiji..tako da cu  raditi  u nekom doglednom periodu......letimicno sam je pogledao u kutiji i onako solidno djeluje....posto si je ti vec odradio a ja tek trebam ...kazi mi kako se uklopila i jel bilo kakvih problema na sta da obratim posebnu paznju il ide ko podmazano ;D ;D ;D :caooo

Miroslav

Nije bilo vecih problema. Moras staviti teret u nos makete, ali pazi da ne preteras sa olovom, bice dovoljno 4-5 grama, jer su mnogo kilavo odradili osovinu koja nosi prednji tocak. Detalji u kokpitu su katastrofa, pa predlazem zatvorenu varijantu. Git je bio potreban na nekoliko mesta, ali nista neuobicajeno. Ostalo je sve ok. Generalno gledano, maketa se dosta dobro uklapa.

Kerber

Uh bre...jeziv avion.
Koliko moci u pogresnim rukama...
Dobro odradjeno. Mozda si mogao malo da se poigras sencenjem panela, jer mi je ovako stvarno "dosadan" k'o sto rece kolega, ali, da su takvi - takvi su. Ruzni, zli i opasni !