MiG-21PFM, Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Pozdrav svima. Evo gotova je i ova maketa o kojoj vjerujem znate sve. Ja sam uglavnom zadovoljan. Ima par grešaka (točkovi nisu mat jer su premazani Prontom a za poklopac kabine treba mirnija ruka) ali to se da ispraviti. Ja sam ih uočio na slikama. Vjerujem da ih ima još pa mi ukažite na iste! Trudio sam se da što vjernije dočaram boju unutrašnjosti kabine i moram da kažem da sam zadovoljan postignutim! Za unutrašnjost kabine koristio sam Revell boje, Gloss Light Blue 50 + Emerald Green Gloss 61. Evo i par slika. Komentari, sugestije, kritike i pohvale su dobrodošle!



Poydrav :caooo
凸(¬‿¬)凸

flanker

Ne mogu da verujem da je neko uradio PFM, a da nije Yu AF?!
Malo ga tu i tamo postari i zaprljaj i čini mi se da se vidi prelaz na raketnim motorima.
Kabina se slabije vidi, pa ako možeš jednu fotku samo kabine.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Janjic

Da budem iskren nisam ni imao dekale za Yu varjantu, ali i da sam imao ovaj bi ostao u ovoj SSSR varijanti. Da, na raketnim motorima se vidi prelaz i da budem iskren nemam pojma kako mi je to promaklo  :uaaa! Evo i dvije slike kabine, slikano je mobilnim telefonom (digitalac je "krepao"  :deadhorse, ali se nadam da će u skorije vrijeme biti keša za novi) pa su slike malo lošije. Pozdrav!



:caooo
凸(¬‿¬)凸

zivorad

Kao sto rekoh moj omiljeni avion i po meni najlepsa podvarijanta,inace le :bravop rad

Paja

Mozda si trebao popuniti tragove kalupa u kutijama stajnog trapa,al sad je gotovo.
Inace,meni se licno maketa svidja.Ok,stoji to da nije Yu,al kao sto si rekao,nisi imao dekale,pa sta sad.Nek je zdravlja,a maketa ce biti,pa samim tim i vremena da se odradi i Yu varijanta...
Bravo... :super

Janjic

Quote from: zivorad on 04-06-2011, 14:35:46
Kao sto rekoh moj omiljeni avion i po meni najlepsa podvarijanta,inace le :bravop rad

I meni je ovo omiljeni avion  :pilot! Hvala kolega!

Quote from: Paja on 04-06-2011, 19:22:45
Mozda si trebao popuniti tragove kalupa u kutijama stajnog trapa,al sad je gotovo.
Inace,meni se licno maketa svidja.Ok,stoji to da nije Yu,al kao sto si rekao,nisi imao dekale,pa sta sad.Nek je zdravlja,a maketa ce biti,pa samim tim i vremena da se odradi i Yu varijanta...
Bravo... :super

Hvala ti. Da budem iskren ja sam mislio da je to sastavni dio makete  :headbang! Biće sigurno još koji MiG 21, pa bi bio red da bude jedan i sa YU oznakama!

Hvala vam na javljanju i komentarima  :cheers!
凸(¬‿¬)凸

Paja

Ma nije frka,nego sam i ja skoro to popunjavao,pa skoro uvek obratim paznju na to u kutijama trapa.I meni je isto tako neko skrenuo paznju...
Nije to nista tako strasno.Sledeci put ces obratiti paznju na to,i stvar resena.
Uzivaj,ovo je ipak hobi,i nije bitno sta ko kaze.AKo se tebi model svidja,ako ti uzivas u tome,to je poenta.Ok,treba teziti da lici na original,ali sad juriti dlake u jajetu.... ;)

ubermagog

dobar je :)

sledeći put samo obrati pažnju da ti oznake tj. zvezde u ovom slučaju ne prelaze na pokretne površine, kormila i sl.

djnik

Veoma lep PFM! Nisam do sada vidjao ovu maketu.

Janjic

Hvala na savjetima i drago mi je da vam se svidja!
凸(¬‿¬)凸

Sneni

Lijepo urađena maketa, baš mi se sviđa što je sovjestki >:D Naročito mi se sviđa kako izgleda na zadnjih nekoliko slika... CCCP! :mjetal
Jedino je trebalo malo skratiti konus jer je u ovakvom položaju valjda kad leti nadzvučnim brzinama, ali nije to strašna greška.
Sad dolazim u iskušenje da i ja započnem ovu maketu, iako mi nedostaju neki dekali...

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka