su-mig i helisi-ostatak drvenjaka

Previous topic - Next topic

FLY BY WIRE

odlucio sam da ostatak okacim odjednom ;)...radi ustede prostora ;D ;D ;D......a u pitanju su mig-21,su-35 i 27ub...apac i mi 8 8)



e sad jos malo pojasnjenja ;D .....prva maketa koju sam napravio od drveta je apac,i on je jedini od lipovog drveta...ostalo je javor i neidentifikovano.....znaci sa njom sam pekao zanat..maketa nastala 98-me....zatim je prvi mlaznjak kojeg sam napravio mig-21...cini mi se 99-te.........pa su onda sledile ostale

recimo su 27 ub je davno radjen ali jos nisam dovrsio do kraja..ima jos detalja koje treba dodati.....

ono sto bi zelio da naglasim je da su mlaznjaci  otprilike u 1 :144 razmjeri...izuzev orla i apaca
eto to je sve sto se tice mojih drvenjaka....ono sto mi je zelja je da uradim jednu drvenu maketu u 1:72 ili 1 :48 razmjeri..i to cu svakako uraditi ;) :zvizduc

sezan

MA sta da ti kazem!Za ovakvu stvar moras da imas dar od onog cike s neba!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

zivorad

Aman covece koliko ti je vremena trebalo za ovu majstoriju :god

Mikoyan29

Svaka tebi cast na ulozenom trudu.....isplatio se 100% i to kako
makete su VRH!  :super
MK "Oluj"

FLY BY WIRE

drugovi moji...sta da vam kazem...nego puno puno hvala

ps.sto se tice vremenskog perioda tj.kolko mi treba za jednog drvenjaka,tesko je to reci jer ni jedna nije nastala u kontinuitetu...pravio sam poduze pauze sto zbog drugih obaveza sto zbog materijala.....a takodje i od zahtjevnosti makete detalja i drugog....ali mislim kad bi u kontinuitetu radio svaki dan po malo da bi mi trbalo mesec do dva maksimalno.....jer svaki dio makete bio on veliki ili mali prvo trba izvuci iz komada drveta pa onda zalijepiti a da se sve uklopi...pa ukoliko jedan nevalja praviti drugi i tako do finisa...sve u svemu zahtjevan proces al sam uzivao u njemu to je sigurno ;D ;D ;D

Paja

#5
Bruka koliko dobro izgleda.Mislim da je bezobrazno komentarisati detalje,s obzirom na to da je sve jako sitno,a tako dobro odradjeno.
Makete izgledaju stvarno verno,i kada samo pomislim koliko je truda ulozeno...Emocije,ljubav,kes,i ZIVCE  da ne racunamo... :bravo :bravo :bravo :bravo
Stvarno skidam kapu.Da zivimo u nekoj drugoj zemlji,ovakve makete ti bi mogao da prodajes za debele pare...Naravno da nisu na prodaju,ali kada bi se tome posvetio,da od toga zivis,a jooooj...
Jos jednom,svaka cast!!
Ps.Su-37 je moj favorit.Samo iz razloga sto mi je to jedan od omiljenih aviona.Inace bi svi bili favoriti. :lol :super