Bf-109G-6 JG300 Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Ovaj Bf-109G-6 pripadao je I.JG/300 i njime je leteo Lt. Dieterle. 6. Marta 1944 iznad Rajne oborio je 2 bombardera B-17 koji su bili deo prve Americke bombarderske misije iznad Berlina. Avion je bio opremljen stitnicima iznad izduvnika kao i sirenama kako bi ga protivavionci prepoznali pri povratku na maticni aerodrom. Avion je bio naoruzan dodatnim topovima od 20mm ispod krila. Kamuflaza je kao sto vidite eksperimentalna i primenjena je samo na ovom avionu.

Dekale za ovu maketu sam trazio godinama sve dok nisam na jednm takmicenju video da je Eagle Decals jedan od prodavaca. Nekako sam ih namolio da mi prodaju poslednji set koji su imali a koji su hteli da zadrze za referencu. Maketa je farbana Model Master Enamel bojama, odozdo crnom a odozgo RLM 76 sa RLM 75 zmijicama nanesenim air brushem slobodnom rukom. Dodao sam pojaseve u kabini, izbusio cev topa u nosu, dodao hidrauliku za kocnice, napravio sirenu ispod stitnika za izduvnike i dodao naravno antenu za radio uredjaj.





djnik

Hvala dusko!

Evo i par slika koje sam obradio u Photoshopu. Mislim da su boje sada vernije.


vlajko&marko


ubermagog

Odlično je ispala ova zahtevna kamuflaža!

Pošto je to noćni lovac izgleda da je Đole slikao pred poletanje u sumrak!
verovatno ovako izgleda ujutru posle povratka sa misije  :D


PELE

Izgleda da si i ti isao u istu skolu za fotke kao i ja...  ;D

A maketa, fenomenalno odradjena!  :cheers

djnik

Hvala Subo! Jeste, ja sam zeleo da maketa izgleda verno do najsitnijeg detalja pa i fotografisanja ;)

Suhoj

E ovo se zove izazovna kamuflaza!
Svaka cast ovo je prelepo ispalo!

Lud13

Odlicno je ispalo na kraju.Ima li fotki izrade Eberschprahera?
Ovo definitivno moram da odradim uz G-6AS zelenu peticu iz 2./EJG2 (komplet crn)

Dejan

Bojan Ue

Prelepo je ispao na kraju, sve pohvale za kamuflazu! Zmijice su boli glava.  :super

Cicak1973

Odlicno si uradio maketu aviona.

Profa

Odličan rad, Đole, a Suba bi mogao još par fotki da islika ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Odlichna zavrshnica Djole ;)

Moracesh cheshce da primenjujesh metodu Zwei Bier kad radish makete :D

Kerber

Ovaj , uz jos dva  sa antenama radara za nocni lov, moram da napravim...Sad, kako ce ovo da se izvede u '72...videcemo.

Prelep Messer Djole !

djos & filip

Redje svracam pa i propustam ovakve lepotice :)

Sjajan messer. Kamuflaza mu je ispala za 10.

Poz

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......