1/72 Airfix MiG-15

Previous topic - Next topic

Nidza79

Evo uradio sam izvikani Airfix-ov "new tool" MiG-15. Da odma' zakljucimo drzite se Hobby Boss-a dok ne stigne Eduard.
Iako na prvi pogled dopadljiva, maketa nema pito cev, sve ramove na kabini, dve antene ispod krila a i donji deo trupa je skroz ravan. Sve ove nedostatke sem poslednjeg sam popravio. Prednosti su to sto ima lepu unutrasnjost iako ne skroz tacnu po obliku kao i to sto postoji leva i desna strana trupa tako da spoj nece ici kroz kutije aerodinamickih kocnica.





flanker

Ovako deluje pedantno urađeno, jedino možda nije trebalo da ga matiraš.
A to za Airfix mislim da podstiču ljudi iz Airfixa i lokal patriote ne bi li povratili staru slavu iz 70-tih.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

sezan

LEpo izgleda!Arfixove preduboke panele ne mogu da ne primetim  :think...nazalost dobili smo jako malo od new toola!I ja sam jednu "deponovao" pa cemo da vidimo ..Svakako utisak je pozitivan i lici na mig-15 sto je najbitnije!
Sto se tice nivoa sjaja (lakiranja) ,mislim da je vise stvar izbora,jer su itekako znali da budu pohabani ..Uradi slike sa suprotne strane ,odnosno da ti svetlo "dolazi" sa ledja (pomeri zavesu  :naughty) i bice bolje fotke sigurno.
Odlican migic!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Kakav da je, bolji je od Dragonovog krša. Pošto sam svoje HB MiGove odradio sa nestrpljenjem čekam Eduarda a ovog ču lepo da propustim.

Na slikama izgleda podosta dopadljiva maketa,

Josip

zivorad

Imam jednog u steku,i sve ga nekako guram u stranu :uaaa, a sad sam skoro siguran da ce otici u nekoj trampi.U svakom slucaju sve same pohvale za rad i trud :cheers

djos & filip

Ok, uz sve mane odradio si ga majstorski, i mnogo lepo izgleda. Kao sto je vec napomenuto, mogao bi i da bude sjajniji, uz poneki nijansirani panel .....ali i ovako OK

Poz.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......