revell eurofighter 1:72

Previous topic - Next topic

FLY BY WIRE

ovo je prva maketa koju sam nakon dugo godina uspio kupiti u svom gradu....nazalost u merkatoru nema vise maketa..samo pokoja boja..a kakva je situacija tesko da ce ih i biti u narednom periodu...al da ne kukumacem vise vec da predstavim maketu :-X



maketa kao i sve moje ostale farbana kistom ili ti cetkicom i revell bojama ::)

matilda

super si ti to ocetkao. lepo si mu uradio "wash" i time znatno pobolsao celokupan izgled.
malo si ga zaprl0jao tu i tamo i to je u redu, jos su to novi avioni.
sto se tice kanarda, samo na 8 slici su kako bi trebalo da bude.
ovde dosta cesto slecu i polecu euro lovci (isporuka za saudisku arabiju je u toku) tako da relativno cesto imam priliku da posmatram ovaj model.
kada je na stajaci, kanardi su uvek na dole i to jako na dole.
jedino da mu malo ubijes sjaj na gumama i to je to.

stevan

NecaRamone

OK maketa. Za gume dodaj samo malo bele ili ako nadjes revell 9 antracit. Daleeeeko realnije i bolje izgleda ;)

flanker

Lep je i fino je urađen. Jedino možda boja malo treba da je za nijansu tamnija, zapravo negde sam video da ide Dark Ghost Gray. Ne znam da li Revell ima odgovarajuću.
Prednost ove makete je da su kanardi pokretni, dakle mogu da stoje na dole kako treba dok su na stajanci ili podignuti kao pred poletanje.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

FLY BY WIRE

kao prvo hvala na pohvalama a i komentarima ;D ;D ;D..dakle ovo je moja prva ozbiljnije uradjena maketa.....sto se tice kanarda oni su pokretni tj.nezalijepljeni..tako da ih mogu postaviti u bilo koji polozaj ;)...sto se tice sive..sta znam ni u sastavnici nije po meni tacno data...tesko je bas ubosti pravu nijansu...ajde ja sam bar pokusao ;D ;D ;D

a sto se tice tockova(tj."guma") moram priznati da se nedovoljno trudim ko njih......prefarbam crnom i to je to...moracu na buducim projektima posvetiti vise paznje njima....a ove cu prefarbati samo jos mat bezbojnim da izgube sjaj ;)

Zlikovac

Samo te gledam kako se exponiras  :rtfm !
Samo udri  :violin

matilda

baj da vej, hoce i mat crna da se ponasa kao lak crna kada se ne promesa dobro...
mozda je to problem.
kako god, doradi gume, dace mnogo na izgled.
neko rece antracit siva (broj farbe- 9) , revell-ova je majka za te stvari.

stevan

Sneni

Jako dobru boju za gume možeš dobiti miješanjem mat crne s nekoliko kapi neke tamnije mat sive, npr. revell 57
Ne znam koje si boje koristio za "kamuflažu", ali one u sastavnici su toralno promašene, jer Revell u svojoj paleti ima potpuno odgovarajuće boje: 374 kao osnovnu i 75 za radom, vertikalac itd.
Inače, super urađena maketa :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

zivorad

Samo napred,odlican Tajfun :super