Italeri AH-64 Apache 1/72

Previous topic - Next topic

flanker

Maketa urađena sada već davne 2003. i ofarbana sa Hu-116 basic Badger air brush, MM lakovi na kraju.
Što se tiče modifikacija bilo ih je prilično jer ovaj model koji je izgleda i dalje (na žalost) najtačniji obiluje netačnim detaljima.
Zadnji zid kabine je pomeren u napred jer bi u suprotnom pilot sedeo u moto-transmisionom  odeljku. Izmenjen je stub glavnog
rotora i glavčina, a i zakrivljene su lopatice glavnog rotora. Zadnji rotor je potpuno izmenjen jer
je u maketi dat u dve dimenzije, dakle isečena su dva kraka i ponovo sastavljena na novoj osovini sa ostatkom da bi bili u različim
ravnima. Tu je u manjoj meri morao da se modifikuje i sklop upravljanja nagiba krakova.
Inače svi pokretni delovi na helikopteru su i pokretni na maketi, a počevši od TADS/PNVS sistema, preko topa u obe ose, glavnog
rotora, zadnjeg rotora i na kraju do horizontalnog repa. Vrhovi Hellfire raketa su od providne plastike. I dalje tu fali još detalja, ali
u vreme kada sam ga radio nisam imao pristupa kompjuteru i internetu.
Čisto da vidite dok ne postavim neku novu maketu/e koja/e se razvlači/e mesecima  :deadhorse




U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad

Sta si radio sa ovim sacastim lanserima neki pe set ili si se zaigrao burgijom >:D?
Lep apac samo udri :bravo

pekar

ma bre ljudi imate li sijalica u kuci?
upalite ih da se bolje vidi maketa kad ih slikate :cry
IL-76

flanker

#3
Heh lansere sam za divno čudo ostavio u originalu iz kutije.
Što se tiče svetla maketa je izuzetno tamna, čini mi se da su i stvarno takvi, a možda deluje još tamnije zbog osvetljenja
samog ekrana na kome se fotke gledaju-možda malo posvetliti sliku?!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.


flanker

OK ubedili ste me, ali nije do mene nego do aparata koji nekad na full blicu pravi strašne odbljeske.

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

ubermagog

xaxaxaxa, eto vidiš - sa lepim slikama lepa je i maketa  :D


pekar

Da li mi se cini ili ti je kriv rotor (unazad) a i same elise kao da su talasaste . Voleo bih da nije ali tako mi ispada na pogled.
IL-76

flanker

Čini ti se.
Možda je do ugla slikanja i senke.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

gasha

Imas veliki silvering, obavezno nabavi hemiju za dekale

flanker

Jeste tu i tamo ima silveringa, ali u to vreme nisam ni znao da postoje preparati koji ga eliminišu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.