Silver&Black

Previous topic - Next topic

Maketa je iskopana sa odpada kamo su je dovele moje lude ideje i strah od problema i dorada.
Na kraju je ipak poletela u vazduh (umesto u kantu).
Bojana četkom.
Predstavlja neku moju viziju B-29 tako da me molim ne gnjavite sa nepravilnostima.
Propeleri su 3. pokušaj i mislim, da sam donekle postigao iluziju.
Metalizeri su Model Master a maketa je Fujimi 1:144.

























Mada maketa ima dosta lepo odliven stajni trap, ipak sam se odlučio da ga zatvorim jer prosto obožavam liniju tog aviona.

E sad je glavni problem kakav stalak da napravim?

Josip

NecaRamone

A sto ne da okacite na plafon? Neka pecaroska sajla?

Nizak plafon, a tu je i stalno prisutna prašina.

Goran A.

Od tanke celicne zice savijene u blagu spiralu. Mozes da odmah savijes leziste na koje ces poloziti maketu (nema busenja) i odredis ugao. Postolje se pravi iz jednog komada i to samo savijanjem. Tanko je, boje metala i neprimetno u odnosu na standardne plasticne.

ubermagog

Ne mora spirala, može žica da se savije u trougao a četvrti 'deo' ide uspravo pod uglom i na njega se natakne avion

Isto nema nikakve obrade i isto se pravi od jednog komada čelične zice, prosto i efikasno - treba sračunati samo veličinu trougla tj. 'stope' kao i visinu da bi se napravio dobar balans da dobro stoji i lepo izgleda!

Miroslav Š.

Одличан ефекат, поготово на фоткама из задње перспективе. Све је прилично динамично :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Sandman

Dosta dobro izgleda, lepo se vidi toniranje panela razlichitim nijansama.

Shto nisi i chetvrti propeler napravio kao i preostala 3?
Ili je u pitanju simulacija motora koji je prestao da radi? :)

Baš tako.
B-29 su za vreme rata imali notorično nepouzdane motore pa je takav izgled bio podosta čest.
A i zanimljivije je, zar ne?

modellius

veoma interesantno, odlicno si odradio maketu, svidja mi se
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Sandman

Jeste, zanimljivije je, definitivno, samo shto bih predlozio ako to mozesh izvesti (ako nije vec sve zalepljeno) - zameni spoljnji "statichni" propeler sa nekim od unutrashnjih - verujem da bi tako delovalo josh zanimljivije  :-\

Moglo bi i to, samo onda moram da kidam jednog i da ga ponovo lepim sa kontaktnim lepkom. Zanimljiva ideja.

Fujimi je inače jedina dobra maketa u 1:144 i na njoj ima podosta posla. Glavni nedostatak su baš glave propelera koje su odlivene kao kocke i nepostoječi detalji motora (postoji rezinski aftermarket set).
Sada mi je baš žao, da je nisam sklopio sa stajnim trapom i dorađenim spremištem za bombe.
Kutija im sadrži sve delove za običnu ranu verziju, za atomsku i za posleratni tanker sa sondom iza repa.

Josip

Kerber

Dooobar !
Zanimljiva ideja.