UH-1D"SLICK" 1:72 Italeri

Previous topic - Next topic

Ziggy

Evo jos jedna maketica iz moje radionice.Ovog huey-a sam kupio bratu,kao da ga on uradi i da ga malo povucem u hobi jer i njemu se to svidja, al na kraju je 90% posla preslo preko mojih ledja  ;D,a onih 10% sto je on uradio je uglavnom ukakio :-\.,al dobro na greskama se uci.Ja nisam zadovoljan krajnjim rezultatom,moglo je to i bolje da ispadne al znate kako je kad vas lose krene pa non-stop neki problemi.Meni je muku zadavao uljani wash koji je ispod tri sloja pronta uspjeo da podigne boju,to mi se desava vec na trecoj maketi,pa dio gdje se rotor montira(vidi se na fotkama da je pobjegao u jednu stranu)vjerovatno da je u pitanju greska oko kalupa,moglo se to ispraviti prije spajanja polutki da sam znao al kasnije je bilo kasnosto se tice vanjskog izgleda steta je sto na maketi nema zakovica i primjetio sam da neki djelovi fale,unutreasnjost je zadovoljavajuca.Najlosije su mi ispala stakla koja su mnooogo neuredna al to cu pokusat srediti.Ova maketa ima problem sa balansom i mora se ubaciti malo tezine u cocpit jer ce u protivnom rep prevagnuti a to nije navedeno u uputstvu.I pored svih tih problema,bilo je zadovoljstvo raditi ga i sigurno ce biti jos huey-a iz moje radionice u 1:72 i 1;35  ;D.





Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

Vizant

Meni se maketa dopada jedino sto bih zamerio jesu kontakti stakla gde se primecuje lepak, znaci drvofix evo ja sam danas kupio specijalni lepak za Canopy stavicu sliku kasnije i isto izgleda i mirise kao drvofix iliti tutkal :P

Ziggy

Quote from: Vizant on 07-03-2007, 19:05:47
Meni se maketa dopada jedino sto bih zamerio jesu kontakti stakla gde se primecuje lepak, znaci drvofix evo ja sam danas kupio specijalni lepak za Canopy stavicu sliku kasnije i isto izgleda i mirise kao drvofix iliti tutkal :P

Tacno,stakla i jesu ono sto je najlosije ispalo na ovoj maketi,sreca u nesreci je sto sam ih ovaj put ljepio OHO ljepilom,jer ono revell contacta liquid special,koje imam i koje sam dosad koristio,toliko je gusto da se razvlaci ko slina ;D i uvjek mi ukaka maketu,nije nimalo zgodno za raditi,pa reko da probam sa ovim oho,al eto ono je opet slabo,tako da stakla mozes ladno skinuti a razmisljao sam da predjem na drvovix tj.tutkalo,i definitivno to je sljedece za experimentisanje ;).Pokusat cu definitivno ova stakla srediti.
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

ugovorac

Potpuno se slazem sa Banetom.Maketa je lepa na svoj nacin.Ima svojih mana al` koja ih nema.Evo par fotografija pravog helikoptera u nemackom vlasnistvu.Nadam se da ce koristiti maketarima kojima je ova maketa jedna od sledecih.




Pozdrav!

Marko M

Svidja mi se kako je maketa uradjena. Najteže je kad neko pre tebe počne da radi maketu pa digne ruke (imam i ja brata blizanca mladjeg 5 minuta). Prvo pokušavam da sakupim sve delove, a onda počnem sa odlepljivanjem tj. sve što je loše i ovlaš zalepljeno skinem, pa krenem ispočetka. Trebalo je da vidiš kako je on lepio prozore.  ::)

Jedan savet. Makete heliša uvek izlgedaju realnije, ako im blago zakriviš krake glavnog rotora. Najbolje je da pogledaš neku sliku pa da prema njoj oceniš zakrivljenje (gledajući slike koje je postavio Ugovorac zaključujem da je kod Hjuija ovo zakrivljenje neznatno, ali ga ipak ima). Ne moraš da zagrevaš krake da bi ih savio (previše toplote može ih deformisati). Dovoljno je da ih blago pritisneš prstima (ukoliko se ne radi o krutoj plastici, vrlo lako ćeš dobiti željeni oblik).