Revell Fw 190D-9 1:32

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav svima

Evo privedoh kraju i dugonosu Doru.

Maketa je OOB kao i obicno uz dodatak AML kaiseva i Eagle Calls dekala.
Samo sklapanje je proslo bez nekih vecih problema, maketa se prilicno dobro uklapa. ipak je to Hasegawa u
Farbanje odradjeno Model Master enamelima a kao mat lak koriscen Vallejo sa kojim sam extra zadovoljan.
Kako nisam imao RLM 84 iskoristio sam British Sky pomesanu sa RLM76.








Lud13


tripko

#2
Ubre, da ti odmah kazem da ne valja presao  si malo crvenom kod pocetka izduvnika
i na napadnoj ivici motora ili je refleksija. Ne znam dal si se igrao malo sa bojama ali crvena na nekim
slikama dal zbog svetla ne izgleda bas da je to to ali zato na drugoj slici gde se vidi ceo stomak
aviona to je prava boja. ispravi me.
Mozda moja jos zamerka sto mi je malko mat koliko bar sa ovih slika mogu
da provalim verovatno uzivo jos bolje izgleda ipak ovo je 32_ka
ALi sve to cu skloniti na stranu i pohvaliti te, da si  mnogo napredovao i sve bolji i bolji si.

Bravo davno nije bio FW :pilot

Kerber

Slab sam na ove  FW...pa, moram da komentarisem nesto... ;)
Farbanje mi se svidja, mozes malo da je dodatno istoniras, al' i ne moras, stvar ukusa. Mislim da je ta crvena dala malo refleksije na nosu...mozda mi fali neki polusjaj/polumat finis, zbog razmere....moze i ne mora, kako ti drago.
Al' obavezno mu dodaj antenu i zabusi topove i auspuhe.
Inace, ovi iz "Papagaistaffell" su jedni od najlepsih i najslikovitijih Dora, a ovaj se meracim i sam da radim, istina u '72.
Sve ostalo mi je super!

dusko

Meni je ovo jako lepo mozda neki blagi filter da isprskas ali to je stvar ukusa :super

Lud13

#5
Quote from: tripko on 26-06-2011, 23:29:13
Ubre, da ti odmah kazem da ne valja presao  si malo crvenom kod pocetka izduvnika
i na napadnoj ivici motora ili je refleksija. Ne znam dal si se igrao malo sa bojama ali crvena na nekim
slikama dal zbog svetla ne izgleda bas da je to to ali zato na drugoj slici gde se vidi ceo stomak
aviona to je prava boja. ispravi me.
Mozda moja jos zamerka sto mi je malko mat koliko bar sa ovih slika mogu
da provalim verovatno uzivo jos bolje izgleda ipak ovo je 32_ka
ALi sve to cu skloniti na stranu i pohvaliti te, da si  mnogo napredovao i sve bolji i bolji si.

Bravo davno nije bio FW :pilot

Tripko...zanimljivo je da se sad kad si mi napomenuo stvarno na slikama vidi malo crvene, a da se na maketi ni ne nazire? Verovatno se javlja refleksija od bele ili je to mozda zbog digitalc ? Crvena je MM RLM24 Rot tako da kako je slikano  kasno fotke sam morao malo da doradim po pitanju osvetljenja , boje nisam dirao.


Quote from: Kerber on 27-06-2011, 00:23:35
Slab sam na ove  FW...pa, moram da komentarisem nesto... ;)
Farbanje mi se svidja, mozes malo da je dodatno istoniras, al' i ne moras, stvar ukusa. Mislim da je ta crvena dala malo refleksije na nosu...mozda mi fali neki polusjaj/polumat finis, zbog razmere....moze i ne mora, kako ti drago.
Al' obavezno mu dodaj antenu i zabusi topove i auspuhe.
Inace, ovi iz "Papagaistaffell" su jedni od najlepsih i najslikovitijih Dora, a ovaj se meracim i sam da radim, istina u '72.
Sve ostalo mi je super!

Bane...Kako mislis da je dodatno istoniram_?celu maketu sa svetlijom ili tamnijom jako razredjenom bojom ili linije panela
Sto se ticee ove dore ako hoces mogu da ti iskopiram celo upustvo za farbanje posto je sigurno ovo najtacnije odradjena sema. Vidjao sam jos par semi istog aviona i nijedna se ne poklapa sa ovom a ipak mislim da je Jerry Crandall tata mata kad su u pitanju dore.

ah da na nekim slikama se vidi i da flapsovi nisu u istom polozaju...e oni nisu zalepljeni vec mogu de se postave u bilo koji polozaj a ja u zurbi nisam ni video da sam zakacio jedan...pffff mozda odradim nove fotke ...

Kerber

Mislo sam na prosvetljavanje/potamnjivanje panela, ne panelnih linija...sigurno je bio duze vreme u upotrebi (spiner je prefarbavan, "power egg" je menjan), da se naglasi to"  habanje ili tragovi koriscenja...ne chiping. Malko "dusu" da dobije. Mada, i ne moras, rekoh ti, to je stvar ukusa.
A za semu ako mozes, prosledi. Nikad dosta profila, pogotovu ako je, kao sto kazes, expertska sema.
Dora je odlicna!

su27rules

Kako sam jako slab i osjetljiv na FW-ove opcenito i na Dore pogotovo samo cu reci :
Jako lipo i jako fino!! :super

Gusha

Proveri dal' je refleksija, ili imas malo crvene u levoj gondoli stajnog trapa.I sto rece Bane, antena podhitno!Farbanje mi se svidja.

Nenad Pozega


milanco

Prelep avio uz to lepo i uradjen :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Boki

Odličan posao. Ako izuzmemo par mesta na kojima je pobegla crvena, maketa izgleda zaista lepo.
Ja bih joj još izbušio izduvnike, ali je to moje subjektivno mišljenje.
Baš mi se sviđa motling na bokovima. Takođe, noge stajnog trapa izgledaju prilično realno.
Inače, na ovoj Dori leteo je Hauptmann Waldemar Wubke (15 pobeda), ako ne grešim.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.