Roden 1/72 Fokker D.VII (Alb.)

Previous topic - Next topic

Profa

Upravo završena maketa - D.VII rane Albatrosove proizvodnje, avion komandanta Jasta 40 Karla Degelowa, poslednjeg dobitnika PLM.


I na mom referentnom objektu:


Namučio me je oko uklapanja i silveringa traka, ali je zadovoljstvo pogledom na gotovu maketu tim veće :love

Komentari, kritike i pitanja dobrodošli! :caooo
Bogu fala što sam Lala! :)

Nenad Pozega

lep je, bas mi se svidja sema  :super

Miroslav Š.

Веома леп рад у твом типичном маниру  :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Kerber

He...Fokkerche... ;)
Lepo i pedantno. Ove "lozenge" po krilima su decal ili?
Zaboravio sam koliko su mali ovi lovci iz I svetskog rata (u '72), pa je dobro sto si me podsetio...A da su lepi i cudni u isto vreme - to stoji.

zamorano

Stvarno si ga udesio! Kad ti radiš ne može da se provali da li je u kutiji bio krš ili nešto što se samo sklapa... ;D

Podržavam pitanje za dekale - ako su ovo Rodenovi dekali, kako si izašao na kraj sa njima, pošto sam čuo svašta, neki kažu da su dobri neki da ništa ne valjaju?

Pozdrav!

Sandman

Dopadljiv malisha :)
Shto Bane vec pitao - lozenge su dekali ili si ih farbao?

Slobo

Lepo si ga odradio, a Nemcima svaka čast na kreativnosti prilikom kamufliranja aviona  ;D

Pozdrav!

Warhawk

Videh uživo, ostah bez reči  :super

Samo fali par fotki motora i "pushkarala" izbliza...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Profa

Hvala na pozitivnim komentarima, potrudilo se :cheers
Lozenge su Techmod, a trake i ostali dekali Rodenovi. Možda sam lud, ali da bojim lozenge :jok
Lozenge koje su bile u setu su potpuno pogrešne - 4 boje umesto 5, boje potpuno promašene...  >:(
Takođe, Rodenovi dekali su, blago rečeno... osetljivi :-\ mnogo hemije i molitve, kao i laganog ubeđivanja, pogotovo što se silveringa traka tiče - samo je nitro pomogao da izgledaju kako-tako...
Detaljnije slike ću odraditi kad mi vreme dozvoli - mnogo posla, a i grdni oblaci se nadvili nad našim malim gradom... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Lepo, lepo! Verujem da nije bilo jednostavno. Dopada mi se boja okvira kabine!

dusko

Super si ovo uradio, kao si napravio ove pege po krilima?

flanker

Ne volim ove stare avione hmmm još uvek, ali ovaj je baš lep.
Bre kolicki je kao malo veći komarac...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Dude

Praznik za oci, konacno nesto iz tematike zbog koje i volim ovaj hobi!
Obozavam Fokkere, a ovaj je odlicno ispao za 1/72.Uvek sam ga izbegavao (zbog crne boje), jer ne moze da se nagaravi i zaprlja
Ali moracu da odradim jedan Pfalz sa ovim famoznim jelenom.Bravo za rad i za izbor makete, svaka cast i pozdrav...   :bravo   

anki

Samo da ponovim cestitke . Nisam strucnjak za WWI ali ova Fokerica ima "razocaravajuce malo" zatega. Salu na stranu , nisam znao da su vec tada uspeli da toliko prociste strukturu.

Svaka cast!

Profa

malo sam probao da se igram sa detaljnijom fotografijom, meni se čini OK :think... what say you?
Bogu fala što sam Lala! :)