F-14A "Jolly Rogers"

Previous topic - Next topic

su27rules

Maketa 1:144 Revell izrađena "DIK" (direktno iz kutije), kao i uvijek  bojano pineliranjem=kistovima!!















Slobo

#1
Wow, da nisi rekao, ne bih ni znao da je 1/144, odličan je!

Reci mi koju si sivu koristio, jel po sastavnici ili je neka druga u pitanju? Kako se sklapa maketa, imam istu pa me interesuje, onako mi na prvi pogled deluje da nema problema.

Pozdrav!

Mikoyan29

za jednu maketu u 144, izgleda savrseno....da nisi rekao, mislio bih da je 72  :super
MK "Oluj"

Tomcat

Sjajno, i ja u prvi mah nisam skontao da je 1/144. Odlicno!
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sandman

Veoma uverljivo izgleda za ovu razmeru ;)
Sama maketa je jedan od Revellovih bisera u 144 razmeri tako da je sasvim solidna osnova za dobar rad.
Svidja mi se kako si odradio prljanje - deluje bash onako korishceno na nosachima.

Koje boje si koristio za izduvnike?

zivorad


su27rules

#6
Hvala!! :cheers


Quote from: Slobo on 08-07-2011, 16:21:56
...........Reci mi koju si sivu koristio, jel po sastavnici ili je neka druga u pitanju? Kako se sklapa maketa, imam istu pa me interesuje, onako mi na prvi pogled deluje da nema problema.Pozdrav!

Maketa je zakon za ovo mjerilo,najbolji Tomcat u 1:144 mjerilu!! Malo treba korigirati procjep za uvlacenje krila ako zelis postaviti krila u skroz krajnji sklopljeni polozaj ili ako zelis da budu u potpuno rasklopljenom polozaju. Bojan je akrilnom MM Gull Grey bojom i onda prljanje po cijelom avionu!!

Quote from: Sandman on 08-07-2011, 17:17:45
Sama maketa je jedan od Revellovih bisera u 144 razmeri tako da je sasvim solidna osnova za dobar rad.
......Koje boje si koristio za izduvnike?

Ispusi su bojani mixom MM boja: steell, burnt metal , crna, jet engine i onda jos washanje crnom!!

Nenad Pozega

odlican, jos 144!!!  :super ja sam uradio davno 1-48 vf 84 (201) i flapsovi, horizontalci i odozdo je bio beo... :think mozda su neki bili i celi sivi nisam proucavao... ni ja nisam odmah skontao da je 144, svaka cast!  :cheers

su27rules

Drago mi je da vam se svidja!! :cheers


Quote from: Nenad Pozega on 08-07-2011, 20:22:27
odlican, jos 144!!!  :super ja sam uradio davno 1-48 vf 84 (201) i flapsovi, horizontalci i odozdo je bio beo... :think mozda su neki bili i celi sivi nisam proucavao... ni ja nisam odmah skontao da je 144, svaka cast!  :cheers


Da bilo ih je u dvobojnoj shemi(bijeli odozdo i bijeli horizontalci i flapsovi,ali i ovakvih cijelih sivih,ovisno od broja do broja i od razdoblja=godine korištenja,"201" je bio dvobojni,a ovaj je bio u obje sheme,ima i origigi fotosa. Ima jos nekih sitnih razlika u bojanju i izgledu i rasporedu dekala ovisno od broja do broja i godista kojeg radis,a meni je ovo bio najbolji izbor.

zero


Adrijano1776

Prvo da naredim vilicu,odlican,evo ti 5 iz zalaganja,tako mali a strava :god

Sneni

Bravo, odličan Tomket. Kako si zatamnio prednje staklo?
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

su27rules

Quote from: Sneni on 10-07-2011, 14:51:50
............ Kako si zatamnio prednje staklo?

Clear zelena + lak!!

Boki

#13
Ovo izgleda prelepo i za 1/72, a kamoli za 1/144. :bravo
Svaka čast. :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.