Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Postoje dvije izreke za nešto što sam ja uradio! Prva kaže, ko pita taj ne skita, a druga, ko se jednom o mlijeko opeče, taj i u jogurt duva! Naime, prije mjesec dana, možda malo jače, naručio sam ovu maket putem neta. Čim sam je dobio i otvorio, da vidim sadržaj nastalo je totalno razočarenje! Odmah sam zažalio sto nisam putem foruma upitao sve vas šta mislite o ovoj maketi! Ja sam ustvari naručio (a da to nisam ni znao a ni vidjeo, iako mi je pisalo na pakovanju) starter set! Maketa je (po mom mišljnju) ispod prosjeka. Mislim da glavna (boja aviona) boja koja adođe uz maketu, nije dobro "pogođena" jer je nekako previše siva! Ima dosta brušenja/struganja plastike i dosta kitanja! Imao sam peh i sa dekalom koji ide na trup aviona. Radi se o plavoj, da je tako nazovem, traci koja ide oko čitavog trupa. Pokidao sam je tokom postavljanja. Pravio sam je bez imalo žara i želje da na nešto liči! Možda je ružno, ali jedva sam čekao da mi "izađe iz ruku". Evo i par slika.



Pozdrav  :caooo
凸(¬‿¬)凸

flanker

Stari Airfix od pre hiljadu/tisuću godina...za izbegavanje naravno...
Bolje da si taj trud uložio u neku Tamygawu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Warhawk

Pa dobro, i nije tako loše ispao. Fino i uredno  :)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ubermagog

nije loše, maketa je stara i jeftina, nema razloga za razočarenje - na ovakvim maketama se čovek vežba da uradio 'tamigawu' kako treba  :)

inače je ovaj stari Zero prilično tačnog oblika i uz malo truda se može dobiti i ovako nešto (uz napomenu da se čovek nije ni trudio da urezuje panele):



preporučujem da se poseti strana Hyperscale foruma gde ima još fotografija ovog Airfixovog Zeroa, kao i linkovi ka stranama u radu
(takođe nije loše pogledati i Štuku i Harikena, isto Airfix makete)

http://www.network54.com/Forum/47751/message/1251135768/Fathers+Day+A6M2%2C+Fini...

Janjic

Hvala na komentarima i savjetima. Griješi čovjek, šta da se radi, drugi put ću pametnije :)! Veliki pozdrav za sve maketare  :caooo
凸(¬‿¬)凸

voja

Обзиром да си је узео пре месец дана и горко си се изненадио могао си мало пре тога прошврљати по нету и видети да на тржиште Airfix ускоро избацује "Mitsubishi Zero A6M2b" који је тотално нов калуп. Макета је у рангу њиховог Spitfire Mk.I/II као и P-40B који сада током јула треба да се појави у рафовима радњи.
Данас у ери интернета човек буквално не може више да се превари и разочара јер све има на увид, садржај кутије, изглед делова, квалитет одливака, старитет, новитет, . . .

Није ово све ни толико страшно колико си нам то представио. Макету лепо и фино одрадио а ако од ње желиш да извучеш нешто више сачекај месец дана па купи овај Airfix New Toll "Mitsubishi Zero A6M2b".

.

Janjic

Quote from: voja on 13-07-2011, 12:08:11
Данас у ери интернета човек буквално не може више да се превари и разочара јер све има на увид, садржај кутије, изглед делова, квалитет одливака, старитет, новитет, . . .

Хвала на јављању.
Очигледно да може! Када сам наишао на макету, имао сам паре на картици и једноставно платио а да се нисам распитао о истој! Зато и кажем да ћу други пут паметније. Није ово прва коју сам купио преко нета, али јесте прва за коју нисам никога ништа питао, нити сам тражио по нету каква је! Знам да сам направио грешку, али....


Quote from: voja on 13-07-2011, 12:08:11Није ово све ни толико страшно колико си нам то представио. Макету лепо и фино одрадио а ако од ње желиш да извучеш нешто више сачекај месец дана па купи овај Airfix New Toll "Mitsubishi Zero A6M2b".

Хвала на искреном мишљењу! Волим критике и коментаре упућене мојим радовима!
Поздрав из Сарајева  :caooo
凸(¬‿¬)凸

lord sir giga

Neznam sta da ti kazem, ali sam vecini govorio, a i sam tako radim da uvek pre kupovine necega ili pogledam recenzije ili pitam, nije sramota.
A da ti kazem da si odradio avion poznatok japanskoga asa i pisca knjige Samuraj, koju ti preporucujem da procitas (ima ovde na sajtu i link ka pdf verziji)Ime asa je Saburo Sakai.
Maketa je onako lep[o odradjena, a plavu straftu si mogao da odradis tako sto bi potreban deo zamaskirao trakom ipresao bojom i kraj.
Kabina je takva kakva jeste, i sigurno lepsa nego moja na Harvardu, bice bolje polako samo, i nekukaj nego pitaj
Maketarski Kutak > Maketarski forumi > Avioni, helikopteri,... > Reference > Recenzije maketa
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,6432.0.html
I dolazis do recenzija pa pogledaj sto te interesuje ima vise sajtova

Janjic

Quote from: lord sir giga on 13-07-2011, 12:58:55
Neznam sta da ti kazem, ali sam vecini govorio, a i sam tako radim da uvek pre kupovine necega ili pogledam recenzije ili pitam, nije sramota.
A da ti kazem da si odradio avion poznatok japanskoga asa i pisca knjige Samuraj, koju ti preporucujem da procitas (ima ovde na sajtu i link ka pdf verziji)Ime asa je Saburo Sakai.
Maketa je onako lep[o odradjena, a plavu straftu si mogao da odradis tako sto bi potreban deo zamaskirao trakom ipresao bojom i kraj.
Kabina je takva kakva jeste, i sigurno lepsa nego moja na Harvardu, bice bolje polako samo, i nekukaj nego pitaj
Maketarski Kutak > Maketarski forumi > Avioni, helikopteri,... > Reference > Recenzije maketa
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,6432.0.html
I dolazis do recenzija pa pogledaj sto te interesuje ima vise sajtova

Hvala na javljanju, linkovima i doronamjernim kritikama.  :cheers
凸(¬‿¬)凸

Slobo

Čemu tolika sekiracija, izgleda sasvim pristojno! Ovo za proveru pre kupovine stoji, imao sam par loših iskustava usled sopstvenog nestrpljenja da proverim o kakvoj je maketi reč. Imaš i Academy i Hobby Boss Zero, nisu skupi a lepo izgledaju (ne zalazim u njihovu tačnost)...

Pozdrav!

Warhawk

Quote from: Airsuba on 13-07-2011, 09:49:56
inače je ovaj stari Zero prilično tačnog oblika i uz malo truda se može dobiti i ovako nešto (uz napomenu da se čovek nije ni trudio da urezuje panele):

preporučujem da se poseti strana Hyperscale foruma gde ima još fotografija ovog Airfixovog Zeroa, kao i linkovi ka stranama u radu


http://www.network54.com/Forum/47751/message/1251135768/Fathers+Day+A6M2%2C+Fini...

Obratite pažnju kako je lik vakumirao peko postojećeg stklića, pa je vak ispao veći neko što treba... baš je pokvario izgled s tim...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

zivorad

Pre dvadesetak godina kod cika Ljube u Nisu ,nabavih ovo cudo i bas mi je bilo  cool, a kad sad pogledam sta izbacuju braca kinezi i japanci :zvizduc.
U svakom slucaju vidi se da si se trudio,ne obaziri se na nesto sto je vec proslost vec samo napred u nove maketarske pobede  :caooo

Boki

Ne bih se složio sa tobom da je ružno. Mislim da si se odlično izborio sa njom. Sviđa mi se. :cheers

P.S. Tek sam sada primetio da je propeler na Sakaijevom Zerou "srebrnkaste" boje. :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Janjic

凸(¬‿¬)凸