Revell Hurricane MkIIC 1-72

Previous topic - Next topic

Boki

Konačno je gotov  :D .
Dakle, moja prva maketa rađena airbrush-em je konačno gotova (Su-37 ne računam jer je započet i ofarban posle ove).
Već sam pisao u njoj u Projektima u radu, pa mogu samo da dodam da sam je malo zagaravio pastelima i lakirao razređenim Revell-ovim mat lakom.










Nadam se da vam se sviđa.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

medico

paaa vidi sinak, ako izuzmemo diskretan silvering decala ( ajd prevedite ovo na serbski ) antenu koja tuzno visi i barem za moj ukus naglashenije 'pranje'  :P ili ti wash panela donjih povrshina aviona  .....  ovo je jedan uzasno dobar hariken !!! odlican ti je prelaz izmedju boja oshtar a opet mek, bravo a i chipping ti je Ok . otkidam na ove pustinjske harikene , ajd potseti nas koje si boje koristio 

Boki

Hvala svima. Drago mi je da vam se sviđa.
Ima ova maketa još dosta mana, ali sam zadovoljan krajnjim rezultatom.
I, što je najvažnije, mislim da sam dosta naučio u toku rada.

Silvering oznaka mi je prvi pao u oči na fotografijama, jer uživo nije toliko uočljiv. Pre i posle postavljanja dekala lakirao sam Prontom, ali to, izgleda, nije bilo dovoljno. Kasnije sam saznao za tehniku korišćenja Pronta umesto vode prilikom skidanja dekala.

Antena je bila zategnuta, ali sam je prilično trapavo zakačio rukom i malo se opustila. Ne znam kako da je ponovo zategnem. Ako neko ima ideju, biću mu zahvalan. Inače, rađena je od strune za pecanje.

Paneli su rađeni crnom temperom. Trebalo je da, umesto crne, koristim neku malo svetliju (sivu ili braon) jer je ovako, čini mi se, prejaka.

Nišan (vidi se na jednoj slici) i pojaseve, kao i celokupnu initrašnjost (osim kontrolne table) sam radio u samogradnji (aka scratchbuild  :D ). Cevi  topova na krilima su rađene od drške "štapića za uši" zagrejane na sveći i rayvučene u tanku cev. Problem je što je takva cev previše savitljiva, pa se ne može koristiti za celu cev, ali sam iskoristio parče od 1-2mm dužine i nalepio na vrh cevi pa izgleda kao da je šuplja. Farbana je Revell-ovom sjajnom crnom pa drybrushing (ili suvočetkovanje  ;D ) srebrnom.
Boje su kao sa sastavnice (neka suluda Revell-ova kombinacija kao što neko reče). Čini mi se da je donja plava malo tamnija nego što treba, ali šta je tu je  ;) . Maskiran je, kao što reče Goxy, Blu tack-om

Čiping je rađen pomoću soli (krupniji delovi) a sitniji čačkalicom i srebrnom bojom.
Ako se setim još nečega ili ako vas zanima još nešto, dopisaću naknadno.
Pozdrav


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

samo napred,  ovo je odlicno...
E sad za boje - pustinjska varijanta je ovakva u principu....Azure blue, kojom je farban trbuh i donja povrsina krila je stvarno malo tamnija, ali je ona u sustini tamnija nego ruska ili nemacka svetlo plava....Cak su i Germanci u Africi frabali tu donju povrsinu aviona sa RLM78, pustinjskom svetlo plavom, koja je takodje tamnija. Kazu ljudi da nebo tamo izgleda tamnije plavo nego kod nas zbog drugacijeg prelamanja svetlosti i sitnih zrnaca peska koji je uvek u vazduhu.
Ono sto moze da ti bude vodilja za boje je da se u ovoj razmeri ('72), boje prosvetljuju za 15% a mozda i 20%, da bi se dobio taj, tzv "efekat razmere" (scale efect). I jos nesto - u Africi, na jakom suncu, njima su boje jos brze bledele, tako da sam vidjao kolorke, gde malte- ne, nema razlike izmedju dark earth i mid stone (tamno zemljane braon i boje peska) na kamufliranim avionima....Odozdo su bili podosta oljusteni i izudaranai bas zbog kamencica i peska koje je elisa bacala na avion. To sve naravno ako radis neki avion koji ima visemesecni staz u pustinji...
Meni se i ovako dopao.
Sad za antenu....
Umesto strune za pecanje, razvuci na sveci komad grane za delove - kao nit kose, pa sa malo super lepka se vrlo lako pricvrsti za nosace. Jos bolje ako imas komad crne plasticne grane....to uvek cuvam bas za tu namenu...
Akrilnom crnom mozesa da je ofarbas...a za vece razmere, posto se vide na kablu oni izolatori, kanes malo kristal klira, onog sto lepi kabine, i ofarbas kasnije...Ko pucka izgleda.