Eduard 1/72 Albatros D.V Weekend Edition

Previous topic - Next topic

Profa

Dobra maketa ali avaj, u osnovnom izdanju... :-\
S'obzirom da sam se oko prethodnika, a i oko drugog, koji je još uvek u izradi, pomučio sa samogradnjom, ovaj je praktično OOB...




Proces izrade možete videti ovde: http://www.letletlet-warplanes.com/forum/makete-aviona-aircraft-modeling/eduard-172-albatros-d-v-weekend-edition/
Komentari, pitanja, plju...kritike dozvoljeni - ko šta ima da kaže nek' izvoli :zvizduc :caooo
Bogu fala što sam Lala! :)

Warhawk

Ovi kao da su krenuli na "paradu", ne u rat  ;D
Jako egzotična kamuflaža, al' će da odskače u polici...

Odlično prljanje stajnog trapa
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Terorista

nije ni cudo sto su ih zvali leteci cirkus :) super maketa, cak se i mom matorom svidelo :cheers

Boki

Uh, al je šaren :).
Jako lep rad, Profo. Jedan od tvojih najboljih, rekao bih. :super
Prilično interesantne oznake.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Goran A.

Dobar je! Sta je boja a sta je dekal?

flanker

Ne volim ove stare, ali ovaj i još par ranije postavljenih na sajtu su pravi mali lepotani.
Svaka čast na radu  :super
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Profa

Hvala na dobrom mišljenju, mada definitivno nije moja najbolja maketa - prethodni albatros je po meni mnogo bolji i detaljniji, Foker takođe... Ovaj je samo zanimljiviji zbog šeme i dekala...
@AG02: Dekal je sve crveno sem kljuna i spinera, bele trake i krstovi. Boja je sve ostalo - svetlo sivi trup, zeleni rep, svetlo plava odole i zeleno/ljubičasta krila.
Inače, Teroristo, leteći cirkus je bila samo Rihthofenova JaSta 11, zbog crvene boje, dok je ovo JaSta 5 i avion komandanta Richarda Flashara. von Hippel ga je slupao, tj. otpalo mu je donje krilo u toku borbe, ali je uspeo da se prizemlji. Flashar je u to vreme već leteo na "čeličnoj pesnici"...
@flanker: a ja ne volim ove nove, svi su mi iste let-lampe sem par lepih izuzetaka :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

menestenasli

BAs mi se svidja, kao i prethodne makete koje si postavio na forum  :super