Republic P- 47N thunderbolt , Academy 1:48

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

Nisam bio bash fin i uzoran chlan MK pa sam preskocio razne korake, sta i kad sam radio. U svakom slucaju, ZAVRSENOOOO! :)

Dakle, Mrcina zavrsena.

Evo slika




 










U samogradnji su pojasevi, malo zice za motor i bushena pa punjena bojom signalna svetla.. to bi uglavnom bilo to. Ovo je poklon za rodj pa nisam nesto bio u fazonu da prljam previshe, a ni sam aparat nije rabljen godinama. 

Glavni zez je sto sam celu maketu isprskao prvo crnim prajmerom, zbog AL-a, ali sam posle imao silne probleme sa zutim delovima (svaka skola se placa). Nekako, iz jedno 3 iteracije sam i to sredio.  U svakom slucaju, nisam prezadovoljan ali nije ni loshe.

Uskoro zavrsavam jos par NMF maketa, moram da ovladam tim efektima NMF izgleda :)
Idemo dalje.

Pozdrav,
Milan

Jadgkommando

Bravo Milane jako lepo izgleda! :mjetal

Jedina stvar na maketi sto mi se ne svidja su pojasevi, ili smanji ove okove ili nemoj da ih stavljas.

Pozzz

ubermagog

Vrlo lepo!

problem sa žutom preko crnog prajmera - samo stavi brzi sloj svetlo sive preko crne a pre žute (ili druge slične boje za koje hoćeš da ti ih crna nepotamni)

Sandman

Svidja mi se kako izgleda nijansiranje panela - na trupu chak jako suptilno deluju te nijanse pa daju neki poseban shmek vec korishcene mashine, a opet ne ni skroz izraubovane.

Shto se tiche zute, mogao si tamo gde ide zuta samo da preko crne prvo nanesesh tanak sloj neke svetlo sive, pa josh jedan tanak sloj bele - to bi svakako olakshalo posao a dalo bi ti i idealnu podlogu za nijansiranje panela, tj. neku vrstu preshadinga.

No dobro, sad znash za ubuduce, a ovaj "Jug" je svakako ispao odlichno ;) ajd sad sledece shta je na spisku :)

BigBadWolf

Vrlo lep Thuderbolt. Sta si koristio za NMF?

Kerber

Odlican !
Samo matiraj i posivi mu gume na stajnom trapu.
NMF je po meni veoma dobro odradjen, ima dubinu i ne deluje igrackasto.
Inace, ovi avioni su sa Ivo Dzime i Le Shime za kratko vreme nacinili dosta stete japanskim snagama u Koreji, priobalnim japanskim lukama i aerodromima, a neki Perdomo je (ako se ne varam za ime), postao zadnji americki as u ratu, za samo jedan dan, na ovom tipu aviona, dan-dva pred kapitulaciju Japana...Zbog doleta i velike kolicine ubojnih sredstava, bio je veoma dobar za taj deo ratista.

zivorad


milogor_strashni

Hvala drustvo.

@BigBadWolf - koristio sam MM Chrome Silver.  Dodatno, na nekim delovima je isao Hu Polished Al. S obzirom da sam kao primer koristio crnu Happy Color u spreju, ova MM Chrome Silver boja uopste nije bila postojana, tj, skidala se ponekad pri jacem hvatanju rukom, posebno na ivicama i prevojima. Moje iskustvo do sada jeste da ona daje naj realisticniju NMF povrsinu, bez grudvica ili bilo kakvih neravnina, i to u prvom farbanju. Sad, usled zezanja sa postojanosti boje, neke delove sam preko nje prskao namerno prontom a neke lakom da vidim sta se desava sa ovom bojom. Uglavnom , tako sam zastitio farbu od daljeg skidanja a sjaj je ostao isti, rekao bih. Mislio sam jos da dodam hidrauliku na tockove ali  nije bilo vremena. Imam jos jednu u steku koju cu da radim za sebe pa cu da se zezam s time jednom.

Pozdrav,
Milan

deda

Da li se radi o metalizerima MM ili obicna farba. Ako je metalizer u pitanju onda se u principu ne koristi podloga zato sto lose nalezu boje posle, ta varijanta je prvenstveno za alclad.
Inace rad sasvim dobar. Ja jedva cekam da dodjem do sworda u 1/72.

milogor_strashni

ne ne, obicna MM Chrome Silver metalic.

Pozdrav,
Milan

Boki

Prelep Thunterbolt, Milane. Svaka čast :bravo . Samo, kao što reče Bane, malo sive na točkovima. Ostelo je fenomenalno. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Jeste, postoje alcladi i ostale super duper mučkalice ali mislim, da sa dobrim starim Model Master metalizerima može da se odradi perfektan NMF.
Ostalo su več rekli drugi.

Josip

vlajko&marko