Italeri 1/72 Messerschmitt Bf-109F

Previous topic - Next topic

M@rio

Pozdrav svima!!!
Ovu maketu sam radio odavno (moze se reci da spada u praistoriju)...Koliko se secam sve je radjeno OOB, farbana AB-om nekim uljanim bojama (mislim da su bile MM)...Boja odozgo je pravljena ali nemogu da se setim kako (mozda neka tan i dark earth), a odozdo klasika hellblau RLM 78(mada nisam ni u to 100% siguran)...Sve u svemu resih da postavim ovaj moj rad iz davnih dana (jedan od retkih koji je preziveo)...Na maketi se lepo vidi da vreme cini svoje...Iako je bio izlakiran (mat lakom), neke od nalepnica su pocele da se ljuste! Mozda bude restauriran jednog lepog dana...







M@rio

anki

Staro ili novo - ne bitno jer je lepo avionce. Mozda Italeri nije najprecizniji ali si ga lepo uradio u duhu onog clanka sa sajta Maketarskog kluba NS. Svidjaju mi se i ti mixovi boja. Ima i par primedbi - ugao glavnog stajnog trapa je suvise napred i ti paneli su stvarno prenaglaseni. Zakljucak - pusti ga takvog kakav je i guraj dalje jer ima toliko drugih tema da prosto nema smisla da se vracas.

Kerber

Bas ima patinu "nekih dobrih, starih vremena".
Samo mu osvezi decale koji "beze" i ne pipaj nista....neka ga ovakav. Za bolji radi Amodel ili Finemolds.
Iako je pun fabrickih gresaka, lici na Messera, a ima i dusu.