Spitfire Mk. IX - Italeri 1:48

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

Ovu maketa je poceta u kampanji "4 velikana" ali sa zakasnio sa zavrsetkom par dana, pa kapiram da ne bi bilo fer da je stavljam u Kampanju ako nisam ispunio pravila kampanje (Pls, moderatori, ako se pravim mnogo pametan mozete i vratiti post u kampanju, meni je sve jedno  :violin)

Imah plan da zgotovim sva 4 velikana tokom kampanje, ali nisam bas bio realan po tom pitanju.. u svakom slucaju (skoro) 3 od 4 su zavrsene u datom roku.


Elem, maketa je gotova. Evo slika...












Idemo dalje :)

Pozdrav,
Milan


dusko

Sasvim pristojno izgleda malo mi se cini da su panel linije duboke ali to vec nije do tebe . :super

ubermagog

#2
Odlično izgleda  ;D

Atraktivan italijan, a u italijanskoj knjizi o Thunderboltima (koju sam kraće vreme posedovao) je opisano kako su piloti ove eskadrile na Spitove prešli sa svojih Maki lovaca i bilo im je super, ali su onda kada su Spitovi dovršili radni vek dobijeni kao zamena F-47 Thunderboltovi. U vrlo kratkom periodu ih je izginula čitava gomila jer uopšte nisu znali i mogli da se izbore sa ogromnim debelim 'amerikancem'.

Kerber

Fina maketica.
Spitovi su u ovom "ruhu" meni lepsi nego oni sivo/zeleni...Kao i oni australijski...nekako mu ova "trkacka" linija dodje vise do izrazaja.

Nenad Pozega


Sandman

Svidja mi se kako izgleda ovako "metalan" - neuobichajena shema i razbija malo monotoniju vec vidjenih Spitova ;)

Na rondelama na trupu kao da ti se nije wash lepo primio u linije panela?

U svakom sluchaju, dobar rad - moze da se i prebaci ceo ovaj topik i spoji sa originalnim topikom u kampanjama kao zavrshetak radova - mislim da ni ostali nemaju nishta protiv bez obzira shto je kampanja zavrshena?

P.S.  imash li koju sliku donjeg dela makete - ako te ne mrzi odradi koju fotku pa okachi naknadno?