Lekićeva sablja

Previous topic - Next topic

Zdravo drugovi!

Ovo nije nova maketa več restauracija Fujimijevog 1:72 Sabrea kojeg sam več stavio u galeriju. Koga zanima, neka je potraži, da vidi kako je izgledala.
Ja mislim, da sam joj drastično poboljšao izgled.
Problema i nije bilo, samo dekali od LH 7015 seta su večinom zamenjeni sa BM generičkim dekalima jer su rondele bile posmaknute, a plava nekako izšmirglana. I cifre na trupu su od BM seta jer su LH nekako premalene u usporedbi na fotoreferencije.
Stensili su Revellova zaostavština.
Možda če se siva nekom činiti presvetla ali takva za moje oko odgovara CB slikama prvih Sabreova po sunčanom vremenu.
Donja je moj lični mix.
Sve boje su inače Vallejo akrili.
Uživajte!

Josip




















zivorad

Sta reci osim - ODLICNO  :bravo

su27rules


sezan

Fenomenalan je !Svaka cast!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

flanker

Lep je ovako nezaprljan.
Mislim da su tankovi lošije odliveni i kao da su gornja i donja polovina različitih širina.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

PELE


tihomir70


Sneni

Super je, volim ove domaće maskirne Sejbrove :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Miroslav Š.

Одлично урађена макета, генерално ми се допада, посебно фарбање. Од детаља бих напоменуо као прилично промашене баш бројеве на носу. Јосипе, молим те покажи ми барем једну фотографију на којој се виде овакви бројеви на Сејбру из прве туре (по облику, процепу на нули, дебљини, месту постављања). Да, волео бих да видим твоје референце јер мислим да одлично радиш макете али када радиш наше прилично фулаш у неким детаљима. Да си заменио бројеве и на крилима, мислим да би коначан изглед био бољи него сада са бројевима из два комплета.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Quote from: Miroslav Š. on 04-08-2011, 12:28:35
Одлично урађена макета, генерално ми се допада, посебно фарбање. Од детаља бих напоменуо као прилично промашене баш бројеве на носу. Јосипе, молим те покажи ми барем једну фотографију на којој се виде овакви бројеви на Сејбру из прве туре (по облику, процепу на нули, дебљини, месту постављања). Да, волео бих да видим твоје референце јер мислим да одлично радиш макете али када радиш наше прилично фулаш у неким детаљима. Да си заменио бројеве и на крилима, мислим да би коначан изглед био бољи него сада са бројевима из два комплета.

Baš za 011 je jedina referencija koju imam vaša LH mini mini slagalica. A imam i slike sabreova sa drugim brojkama kao 032, 029 i 016. Na žalost one su privatno vlasništvo i ne mogu if kopirati bez odobrenja autora. Inače se nalaze u specialnoj ediciji Revije Obramba iz decembra 2010. Potraži pa vidi. LH cifre mi nisu pokrile nos po širini u obziru na slike pravih.
Inače sam odustao od 100% autentičnosti jer se tu uvek podbaci, nešto zbog plastike a nešto zbog drugih faktora.

Uživaj.

Josip

Miroslav Š.

,, ...vaša LH... ''- приличан промашај у закључивању са твоје стране.
,,Inače sam odustao od 100% autentičnosti jer se tu uvek podbaci, nešto zbog plastike a nešto zbog drugih faktora.'' - прилична доза меланхолије, штета.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Slike svojih maketa kačim na ovom forumu iz sličnog razloga zbog kojeg ih i pravm, a to je uglavnom uživancija..
Fer je da uz pohvale budu i primedbe (koje su verovatno na mestu) ali neču da se to preobrazi u nekeu vrstu ličnih prepucavanja pa ču ja sada lepo da završim sa time.
Idemo dalje u nove projekte.

Josip

Kerber

Odlicno uradjeno, nego, imas li u steku neke druge rezervoare, pa da ih promenis, jer ovi sa onim spojem po sredini malo oskacu od ukupnog kvaliteta makete?

Na žalost nemam jer sam svoje Academyjeve potrošio na onu dioramu sa T-33 >:(
Inače izbliza ima tu dosta da se žali, a stajni trap se drži pomoču sekundnog lepka.
Da su Fujimijevi Sabreovi kod nas češči to bi bila još bolja i na novo urađena maketa...

Možda mi jednom još neka padne u šake pa da radim akrobata 8)

Josip