Messerschmitt Me-262B-A1 Revell 1:72

Previous topic - Next topic

tihomir70

Valja li ovo išta   :think

Čisto me interesuje da li uopšte smem da se pojavim na nekom takmičenju (recimo - Senta) ili ću se izblamirati  :lol

Inače, bio sam samo na jednom Novosadskom Ikaru kao posmatrač.








:violin

flanker

Ništa bre ovo ne valja  ;)

Znam da je u pitanju noćni lovac i da si hteo da ga predstaviš u pravom okruženju tj. mraku, ali većina fotki je mnogo tamna
i ne vide se detalji baš najbolje.
Na onoj jednoj izgleda lepo odozgo. Kakav je za rad pošto istog imam u šteku?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Profa

Simpatično urađen, samo ima svojih grešaka... Jesi li prosekao rupe stajnog trapa da se vidi donji deo kadice kabine? Nešto mi i spojevi gondola motora nisu savršeni, a i crna ti je sjajna... Ovo sve na osnovu neoštrih fotki koje si postavio, mada je fotka odgore baš dobra...
Bogu fala što sam Lala! :)

Warhawk

Mali savet za fotkanje: Za svaki ugao uraditi 2-3 slike sa različitih udaljenosti (malo većih nego ovde), i uključiti makro-mod.
Lakše je oštru sliku iseći na meru nego pokušavati da se u kadar uhvati nešto, jer će u 99% slučajeva ispasti mutna slika...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

zivorad

Mogao si malo bolje da sredis gondole motora pogotovo levu,ali sve u svemu lep meser.Samo napred. :cheers

dusko

Pa dosta lepo deluje samo slike su lose mislim da se neces obrukati.

Kerber

Spojevi gondola motora se vide, spoj na nosu odozgo (kod pravog se jedva vidi samo na panelima naoruzanja, gde su one 2 male izbocine, koje treba dodati), jednu liniju na tim poklopcima (srednju) treba popuniti, antene zameniti zicom ili tanko razvucenom plastikom (predebele su)...to ti je sve  veci  minus na takmicenjima, ako zelis da udjes u borbu za medalje.
Takodje - sjajan k'o kereca jaja...ne ide. Ili mat ili (jos bolje) polumat, sa mat gumama. Boje ne vidim jasno pa ne mogu da prokomentarisem (u stvari, cini mi se da je unutrasnjost kabine farbana u RLM02, ato ne biva (treba rlm66 - tamno/crno siva).
Nije tvoja greska, mozda ne znas, ali sad bar postoje milioni referentnih fotki, knjiga u elektronskom obliku, sto mu nisi otvorio (Revellovom greskom zatvorene) kadice tockova, jer  se kod "262"-ojke vidi i kadica kabine i rebra trupa i instalacija i tankovi za ulje i komprimirani vazduh....
Sad, za ono - da budes na takmicenju, sasvim je ok, bilo ih je i mnogo lose odradjenih, ali, ovakvi detalji mu uvek odrede mesto u drugom, nizem delu tabele.
Nisam zeleo da budem maliciozan ili grub, samo, kazem sta se trazi na takmicenju, ako je iole ozbiljno. A vec si pitao. Neces da se obrukas, al' neces nikoga ni da fasciniras...
Imas vremena da sredis spojeve i sjaj, pa se oprobaj. Treba ici na sto vise takmicenja/izlozbi, jer ces samo tako, uz poneki savet, ako budes zeleo da ga usvojis, moci da vidis gde si u odnosu na ostale maketare.
Nadam se da se ne ljutis, za prijateljski savet.
Puno pozdrava i lepih zelja  u maketarskom radu!
Bane

tihomir70

Quote from: flanker on 04-08-2011, 08:47:25
...Kakav je za rad pošto istog imam u šteku?...
Dobar je za rad, čak i sa moje amaterske strane. Osim greške kod kadice točkova (post by Kerber) i napomene u sastavnici da je na njemu leteo Kurt Weltner što je greška . Kurt Weltner je bio "red 10" a gospodin pilot na "red 12" je bio Lt.Herbert Altner.

Quote from: warhawk on 04-08-2011, 11:20:17
Mali savet za fotkanje: Za svaki ugao uraditi 2-3 slike sa različitih udaljenosti (malo većih nego ovde), i uključiti makro-mod.
Lakše je oštru sliku iseći na meru nego pokušavati da se u kadar uhvati nešto, jer će u 99% slučajeva ispasti mutna slika...
Bila takva situacija. Napraviću par fotki ponovo van zatvorenog prostora. Thanks for advice  :super

Quote from: Kerber on 04-08-2011, 12:30:12
....Sad, za ono - da budes na takmicenju, sasvim je ok, bilo ih je i mnogo lose odradjenih, ali, ovakvi detalji mu uvek odrede mesto u drugom, nizem delu tabele.
Nisam zeleo da budem maliciozan ili grub, samo, kazem sta se trazi na takmicenju, ako je iole ozbiljno. A vec si pitao. Neces da se obrukas, al' neces nikoga ni da fasciniras...
Don't worry, be happy - ne sekiram se - volim minijature uopšte i volim kad ih uradim. Sve kritike prihvatam na pozitivan način.

Dusko i zivorade - thanks

Hvala svima na kritikama i još važnije, savetima.  :caooo
Inače on i netreba da ide na takmičenje. Trebalo bi da uradim Academy Spitfire Mk.IX u 1:48 i ako stignem da ga uradim, poneću ga smeškom i uživaću na manifestaciji u minijaturama.  :pilot :cheers :mjetal

tihomir70

Ah da - što se tiče sjaja - loš lak i nestrpljenje do nabavke mat laka - ovo je trebao da bude satenski  :cry

:super

Pa verovatno neče pokupiti ni bronzu ali če sa svojim prisustvom lepo poboljšati izložbu.
Maketa nikako nije loša.

Josip

drakii

Subjektivno, napravi ga ponovo, objektivo, za to mora da se vidi uzivo, pa iznesi ga na takmichenje, neznam koliko te je iskustvo ponelo, ali nije sramota ni da maketa ne uspe bash najbolje, malo sam odvratno komentarisao jer je to meni avion broj jedan u istoriji vazduhoplovstva, u svakom sluchaju da znash i da ima neuporedivo loshije uradjenih maketa, a vech su bile kritike, sve u svemu drago mi je da vidim ovu letelicu zavrshenu, za razliku od nekoliko mojih, nema ih ni stotinu, pozdrav i samo napred