Highway to the danger zone part 6- F-14A TOMCAT, VF-84 JOLLY ROGERS

Previous topic - Next topic

Tomcat

Opet ja sa Revell F-14. Ovaj put je u pitanju verovatno najpoznatija jedinica koja je letela na F-14, VF-84 JOLLY ROGERS. Moja maketa predstavlja avion sa nosaca USS NIMIITZ 1980. godine, operacija EAGLE CLAW tj pokusaj spasavanja talaca iz ambasade u Teheranu i otuda crno- zute sare na desnom krilu. Kao sto rekoh, maketa je Revell, dekali su Academy i prilicno dobro su legli, boje GUNZE i to je to. Obzirom da je u pitanju 1980. godina, kada su F-14 u sastavu VF-84 bili tek 4-5 godina nisam zeleo da prljam suvise, tako da je uz izuzetak dela krila koji se ''uvlaci'' avion sasvim cist.
















I na kraju ''porodicna'' slika  ;)

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Ćomi

No signature.

Suhoj



YU-DFY

Odlican Tomcat, al se slazem sa gornjim postom da je bolest malo uzela maha. Kako bi bilo da uradis neki drugi avion, a da nije F-14?

Sandman

Dosta dobro izgleda, a shara na desnom krilu je zanimljiv detalj koji nisam do sada vidjao.
Predlozio bih samo da udarish blagi wash na felne na tochkovima kao i na stajni trap.
Bez obzira shto maketa predstavlja odrzavanu mashinu wash bi dao malo "zivota" tochkovima i stajnom trapu. ;)

Shto se tiche "bolesti", shta tek reci za ovu sliku?

http://home.comcast.net/~droberts9799/tomcats.jpg

U pitanju su Tomketi spremljeni za IPMS USA Nationals koji se ovog vikenda odrzavaju u Omahi! :)

Messerschmitt

Комшо свака част! Само настави са колекцијом...   :bravo :super

Tomcat

@YU- DFY

Radim i druge, ali ih ili ne okacim ili negde ''zastanu''. Nadam se da cu uskoro zavrsiti A-6, Tornado F.3 i F-16B.

@ Sandman

U pravu si sto se tice washa, videcu ovih dana da nesto uradim. A sto se tice strafti na krilu, to sam nedavno saznao na ARC, strafte su bile stavljene radi identifikacije posto je i Iran imao F-14 tako da su VF-41 nosili crno- crveno- crno a VF-84 crno- zuto- crno. Academy daje to kao dekal, ali su pogresili jer ne postoji razmak izmedju polja, a takodje i dekal koji su dali ide samo na donju stranu krila iako se na fotografijama jasno vidi i da je bilo razmaka i da je bilo bojeno sa obe strane krila.
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


flanker

Tomcata nikad dosta, ne zna se koji je lepši od koga.
Nego, kad su izgubili belu boju odozdo ili su je tek posle 1980. dobili?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Quote from: flanker on 07-08-2011, 10:10:09
Tomcata nikad dosta, ne zna se koji je lepši od koga.
Nego, kad su izgubili belu boju odozdo ili su je tek posle 1980. dobili?

Zavisi od jedinice, jer neke jedinice nikad nisu ni imale belo odole- one koje su kasnije presle sa F-4 na F-14, ali u principu krajem '70ih su prestali da ih farbaju belo odole, sve do povlacenja iz upotrebe kada su po jedan iz VF-31, VF-32, VF-11 i VF-101 ofarbani u tu retro semo kao oprostaj od F-14. I krajem 90-ih se pojavljivao jedan iz VF-2 sa belom odole, ali to su bile vise neke specificne okolnosti i razne godisnjice...
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

ILIJA iXa

Bravo! Lepo avionce nema sta! :super

Pozdrav i sve cestitke ne radu :D

EMIL

Highway to the danger zone part 6, iliti vec vidjeno 5. deo...

Odlicna maketa, kabina odlicno ispala, steta sto je nisi ostavio otvorenu... Dekali su dobro legli, solidni motori i ja sam ti 100 puta rekao, a evo sad i sandman kaze da se malo potrudis oko wash-a na stajnom trapu i bice jos bolje!