МиГ-21 Бис 17225 РВ и ПВО СР Југославије

Previous topic - Next topic

PELE

Поз људи,

Данас заврших још један у низу, нама свима добро познат МиГ-21 али не тако драгог произвођача по имену Кондор...   ;D

Радове на овој макети сам започео само због испробавања новог риветера и пар техника. Морам вам признати да сам јако задовољан урађеним. Пре свега, јер сам урадио МиГ са мени најдражим ознакама и најважније, уживао сам радећи на њој иако је невиђени шпорет од макете...

Све је из кутије, ако изузмем пар стварчица које сам урадио од стирена ( дупли лансери за Р-60, цео кокпит, додати детаљи на поклопцу кабине... ). Фарбана је Mr. Color бојама, које се јако добро наносе. Декали су LH, нисам се нешто прославио са њима с обзиром да су штампани давно па сам имао проблема приликом постављања, али је све прошло ОК... Матиран је лаком од истог произвођача, глос подлога је Пронто ( 4-5 слојева ).

Ветробран је прилагођен за све 2ке ( 225 у овом случају ), дакле нема заобљени ветробран неко четвртаст. Ивице сам средио уз помоћ Tamiya двокомпонентног гита ( нешто као Miliput ).

Мање - више, пратили сте процес прављења, тако да знате о чему се ради... нећу више писати, то ми најтеже пада... фотке говоре више од 1000 речи, мада нисам ни неки фотограф!  :P







Унапред 'фала за коментаре и критике! ;)

flanker

QuoteСве је из кутије, ако изузмем пар стварчица које сам урадио од стирена ( дупли лансери за Р-60, цео кокпит, додати детаљи на поклопцу кабине... ).

Ova ti je dobra, šta bi bilo da nije sve iz kutije, krila?!
Brale ala si mu odradio riveting, svaka čast na strpljenju.
Možda je par panela prenaglašeno, a ostalo je odlično.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.

Kad si vec toliko uradio, mogao si da stanjis ivice usisnika. Za ostalo desetka!


komoras

Idi bre Pele...izbušio si ga!

jedina moja zamerka je usisnik
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Surla


Bojan Ue


Aki

Свака част Пеле, стварно одлично изгледа!

PELE

Хвала пуно! Знам за усисник, био је још гори на почетку. Шмирглао сам и стањио доста, али опет не изледа баш како треба. Али добро, доћи ће и Звездин Бис на ред...  ;D

Quote from: Surla on 07-08-2011, 22:35:57
Koji je taj riveter koji si koristio?

Риветер је купљен у Мошону, овај са браон дршком у средини:



Морао сам негде да га испробам, а Кондор је идеална жртва...  :P

Sneni

Nekako mi se čini da je konus malo ukrivo, tj. previše okrenut prema gore. Osim toga, sve je savršeno. Riveti izgledaju impresivno :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka


Suhoj

Fantasticno!!! Bas ogroman napredak u radu, svaka cast.


M@rio

Pele, svaka cast!!! Mnogo mi se svidja kako si ofarbao maketu! Sve si odradio odlicno, a za rivetiranje nema sta da se kaze!!!
Reci kakvo je uzivanje kad od "sporeta" napravis ovako nesto!?
Jos jednom svaka cast! Sta je sledece, hoces li da zavrsavas onu 29-ku?
Gde si nabavio Mr.Color boje, ako sme da se zna??? ;)
Pozdrav!
M@rio

Goran A.

Quote from: Sneni on 08-08-2011, 00:39:24
Nekako mi se čini da je konus malo ukrivo, tj. previše okrenut prema gore.

Greska proizvodjaca.