D-520 1/48 TAMIYA

Previous topic - Next topic

ALEX T

Odlican model kao i svi od Tamiye.
Uklapanje bez ikakvih problema.
Farbanje i oznacavanje je za avion koji je zarobljen od strane nemaca.
Dole je rlm 04 zut a gore je francuska khaki boja.
Oznake i slova su od propagteam tabaka sa slovima za lufftwaffe.

Pozz











zivorad

Lep avion i prelepa maketa ali mi se ne svidja sto si radio svapski.

PELE

Свака част, јако лепо одрађена макета!  :cheers

dusko

Odlicna maketa lepo i pedantno.

Čudan avion. Još uvek nisam siguran dali mi se uopšte dopada. Zanimljiv i izbor oznaka ali mislam, da si preterivao sa prljanjem.

modellius

he, he, he KG200...... složio bih se sa JŽ - om, preterao si sa prljanjem žutih površina ali dobro
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/


Nenad Pozega

slazem se da je zuta malo vise zaprljana, samo to... video maketu uzivo, i odlicna je!  :cheers

anki

Lep i precizan rad i neobicna tema. Jeste za moj ukus jace zaprljan ali moze da prodje. Ja bih ti jos predlozio da i unutrasnjost zatvaraca mitraljeza u krilima ofarbas u mat crno.

Pitanje - koje si reference koristio za ovu semu jer mi je neobicno da nema bas nikakvog "motlinga" na toj plavoj visoko na trupu i otkud samo ta kaki francuska gore a ne neka trobojna francuska ili nemacka RLM? Nisam poznavalac ovih nemackih eksperimentalnih ali me bas interesuje tema pa zato pitam.

ubermagog

Nije ovo nikakav čudan eksperiment niti KG.200, već standardni napredni školski lovački avioni iz LW-a. Korišćen je veliki broj Dewoatena 520, koji su čak i proizvođeni tokom nemačke okupacije.

Neposredno po okupaciji prvo su leteli u francuskim bojama, ali su posle svi prefarbani u nemačku klasičnu lovačku šemu RLM 74/75/76 samo sa žutim trbusima i krilima. Ovaj što ga je Aca radio je sa samog kraja rata i dosta je poznat tj. ima ga po literaturi a boja nije francuska 'kaki' već bi trebalo da je nemačka maslinasto braon RLM 81 tj. "Braunviolett".

evo jedne njegove slike sa kraja karijere

ALEX T

Koliko se secam u pitanju je Aircam publikacija za D520 gde ima profil i slike istog aviona.
Imao sam i neke stare francuske decale za nemca i svuda se spominje da je gore bio khaki.

Pozz

Goran A.

Sto se mene tice, farbanje i prljanje su u redu i gore i dole, vidi se na fotografijama koliko taj avion ume da bude prljav a i kako je zavrsio karijeru. Postoji prica da su na Moranima i Devoatenima u LW upotrebljavane zalihe francuskih boja.

airacobra

Jako lepo uradjena maketa. Da li su ovi D-520 kasniej isporucivani Bugarskoj ili su ih Bugari direktno dobija iz Francuske preko Nemaca? Inace ovo Nemacko farbanje zarobljenih aviona mi se jakoi svidja. Gomila raznih tipova a svi sa zutim donjim povrsinama Mustang, Spitovi, P-38, MS-406, Avia, B-17 i ostali.

ubermagog

Luftwaffe je imala četiri kompletne lovačke školske grupe opremljene sa D.520 - JG 101, JG 103, JG 105 i JG 107. Između marta 1943 i avgusta 1944 u udesima je LW izgubila čak 111 komada Devoatena 520  :pilot

Bugarska je dobila 96 komada, od 120 dogovorenih - od Nemaca!

Evo još dve slike ovog Devoatena, ako nekog interesuju (ovde su iz Mushroom publikacije) - bio je prilično prljav



medico

Interesantni su Bugarski i Italijanski, zanimljivo je da je ostatak rata D520 gotovo iskljucivo koriscen protiv saveznika prvo Vishijevska francuska u sev.Africi i Siriji a kasnije kod Bugara.
Inace maketa je stvarno sjajna za rad ...dobro uklapanje karakteristicno za tamiya-u , po netu se navodi da je problematican nos i podtrupni hladnjak mada po nekim crtezima sasvim je ok !