Boeing C-97G Stratofreighter - Minicraft 1:144

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

Jos jedan lim :)

mrcina zahteva vise gita nego sto sam navikao.. panelima treba pomoc. motori izgledaju siromasno i bedno. stajni trap je skroz cudan i bila je muka uopste postaviti ga. najveci amaterski propust sam (iz nekog razloga) napravio kada sam stavio samo DUPLO vise olova nego sto je napisano u nos tako da u ovom slucaju nije bilo ravnoteze. na slikama se, stoga, ispod prednjeg tocka vidi patafix kao privremeni "drzac"aviona za podlogu, da ne bi "poleteo".
dekali nisu losi. takodje sam zadovoljan eksperimentima vezanim za nmf. koristio sam za pojedine panele Humbrol Polished Al, MM Chrome Silver, neki obican MM aluminijum i za par potamnjenih polja neku kombinaciju aluminijuma sa glos sivo-crnom.

Sve u svemu, moglo je i bolje.

Evo slika:










Idemo dalje :)

Pozdrav,
Milan



ubermagog

ispao je prilično dobro!

udubljenja gde bi trebalo da su motori si trebao samo da zatamniš, i na fotografijama pravih je tu samo crno!
ako ti pada pozadi najbolje je da mu uradiš neko postolje pa ga fiksiraš da ne nastrada...

airbamby

 bravo za konacan izgled, bas dobro izgleda :super
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

anki

U bas retka ptica - to se ceni, obozavam kad se pojave neke nove, ne vidjene letilice. Neobicno ruzan a istovremeno lep avion. Znas li jel koriscen za neke specijalne transporte ili generalni transporter vecih gabarita? Farbanje NMF mi se bas svidja. odlican posao.

flanker

Jeste ružan ali je zanimljiv. Možda je trebalo bez mat završnice?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Lepo izgleda zavrshnica sa toniranim panelima.

Shteta samo za to shto je tailsitter, ali shto reche Suba, mozda da mu napravish postolje, tj. dobro mu stoji i ovaj deo stajanke na kojoj je slikan - samo izbushi rupicu na postolju ispod prednjeg tochka, provuci zicu koju cesh da zalepish u sam prednji tochak superlepkom i na taj nachin fiksirati prednji deo makete za podlogu. Tochak samo malo zabushi gde treba da dodje zica iz podloge...

U svakom sluchaju, maketa je osvezenje za forum, jer je ipak ovaj avion i pomalo egzotika... ;)

milogor_strashni

@Suba - hvala.. to je veliki propust.. imao sam to na to-do listi, ali sam bezveze to zaboravio. Elise nisu zalepljene tako da uvek mogu da ih skinem, zavrsim posao i vratim. nadam se da cu to za vikend da sredim. hvala jos jednom. Sto se tice samih delova ispod elisa, to je prosto neka ravna okrugla plastika, prilicno razocaravajuce. mislim da su ovo mogli/morali da odrade malo bolje. a moje (ne veliko) iskustvo sa minikraftom mi govori da je ovo slucaj sa vecinom njihovih maketa. cak sam srecan sto su imali koliko toliko vidljive panele ponegde.



@Flanker - nema ovde mat-a uopste.. samo similacija "slivanja" prljavstine.. rdje od padavina/godina/kojecega koje se mogu videti na orginalnim avionima.to sam radio suvom kredom.. crnom, braon, svetlo  braon. Inace, preko nmf-a je ishao samo sloj flat laka i to je to.

@Anki - ne znam tacno koja je prica konkretno oko ovog aviona.. izmedju ostalog bili su aktivni tokom blokade Berlina, Koreji, Vijetnamu (cupali povredjene), neki su korisceni kao "Strategic Air Command",  u civilnom ratu u Nigeriji itd.

@Sandman - sto se tice tailsitter-a... visice sa drvene grede i problem resen.. ionako ne znam gde bih ga, imam dosta airliner-a velikih gabarita. a uskoro stize cale svih -  a380 (55x51 cm).. to ce tek biti ogromno cudo za kucu..

Hvala vam, drugari!


Pozdrav,
Milan