Academy F4u 4b 1/48

Previous topic - Next topic

Cexx206

Nije nesto probao sam neke nove tehnike na njemu chiping itd whethering sam odradio sa promodellar black washom boje mm blue angels, medium gray, flat white i green zinc chronmate :naughty :jok
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

Slobo

Sviđa mi se, što si škrt na rečima - proizvođač, razmera..?

Cexx206

nisam nego sam zaboravio da napisem maketa i nije nesto nego sam je dobio jeftino detalji (cockpit, motor itd.) su 0, paneli su ok sklapanje je dobro dekali su takodje 0 canopy je izdignut sa unutrasnje strane sve u svemu dobro je ispalo a da uzeo sam eduardov zoom set ali za tamiyu pa sam malo sklepao postavicu posle slike kokpita u svakom slucaju hvala za komentar
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

djos & filip

Lepo izgleda, guljenje i prljanje je ok.
Ono sto mi bode oci su jedino po mom ukusu malo prejaki tragovi garezi od mitraljeza i iz izduva (ali to je relativno)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Nije nimalo loše samo ova plava je stvarno previše drečava, a i varianta aviona nije prava za taj period bojanja. Naime F4U-4 je došao u upotrebu pred kraj rata, a leteo je i nad Korejom. Gotovo svi su bili gloss tamnoplavi.

Suhoj

Nisam expert za ove avione al meni se veoma svidja  :)

Cexx206

#6
evo nekoliko ilustracija   Corsair-F4U-1A-VF-17-8-May-1943 evo na zadnjoj slici se trobojna bela plavkasto siva i plava
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

Warhawk

Na slikama koje si priložio je F4U-1D, koji je imao kraći nos i trokraku elisu. Ako si u kutiji dobio te dekale za F4U-4, neko te je gadno...
Kao što reče JŽ, sve 4-ke su bile obojene jednobojnom šemom u Glossy Sea Blue

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Cexx206

u pravu ste ovo za elisu nisam znao
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

Warhawk

Probaj da nadješ trokraku i samo nalepi mesto ove... Ko se ne razume preterano, neće ni primetiti nos  >:D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Cexx206

#10
u pravu si nisam ni obracao paznju na to iskreno i ne razumem se toliko sad ovde vidim jedan f4u 4 ceo plav boja je mm 1717 hvala na savetu probacu a evo i slike   200 posto si u pravu al jbg sta je tu je zurio sam
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

milogor_strashni

btw, a iz diskusije na ovom forumu izgleda da ni mm 1717 nije skroz korektna boja tako da..eksperimentisanje ili  "what the hell" metod.. na tebi je...:)))

The truth is out there :)))

znaci, pogresna shema farbanja za ovaj tip aparata. ali ako pretpostavimo da je ok, svidja mi se kako je ispalo..

chiping mi je ok.. prelazi izmedju boja su ok, plava s gornje strane je svetlija nego sto bi (po meni trebalo). neko je to vec napomenuo...

ne svidja mi se garez oko topova, suvishe je nekako preterano, kao i donji deo aviona.. mnogo je unisten..  ja bih to ublazio malo. ali nema veze, moze i ovako.


samo napred.


Pozdrav,
Milan