Matchbox Heinkel He-70 1/72

Previous topic - Next topic

cherny

Ovu maketu sam započeo pre 9 godina, i konačno sam smogao snage da je završim. Maleri su me pratili od samog početka, od gubljenja delova, preko grešaka u urezivanju panela, pa sve do finalnog peha sa lakom. Od dorada - kompletno dograđena unutrašnjost kabina u samogradnji, što se ne vidi ni malo kroz poklopce, preurezana panelizacija, zabušeni izduvi, dorađen stajni trap i točkovi, napravljena poziciona svetla od providne plastike.

Maketa je prvo obojena bronzom za čunkove, nakon par minuta sam je lagano ispolirao, a onda sam pokušao da uradim toniranje panela na drugačiji način - maskirao sam pojedine panele i maketu sam preprskao sa dva sloja razređene boje Tamiya Smoke, nakon toga sam skinuo maske i celu maketu sam preprskao još jednom. U principu sam zadovoljan kako izgleda. Crna boja je MM akril. Dekali su iz kutije, Revell, fenomenalni su, možda i najbolji sa kojim sam radio. Film je nakon tretmana sa Gunze Softerom potpuno nestao, nigde nema ni trunke silveringa. Maketu je upropastio mat lak, akrilni MM, koji je stvorio beličastu, pomalo brašnjavu površinu, koja mi se ni malo ne dopada. Razređivan je njihovim razređivačem, tako da to nije bio problem. Ovo mi se dešava već drugi put, definitivno odustajem od MM lakova.

Nije trebalo da izgleda ovoliko "raubovan", ideja je bila da površina bude polusjajna.
Pucajte sa komentarima!  :)










Goran A.

Pa, isplatio ti se trud! Mozda imas losu bocicu? Drugar koristi MM pa bar u poslednjih dvestotinak maketa, desilo mu se par puta isto i tebi. Razredjuje obicnim uljanim razredjivacem.
Odlicna maketa!

Slobo


ubermagog

odlično je ispao na kraju  :)

Trava je super ošišana!

djos & filip

UZ svo mucenje.....na kraju je lepo ispao. Kao i uvek makro snimci su jedno a siguran sam da u prirodi izgleda mnogo bolje sa ovako toniranim panelima i svim doradama.

RAsprava ok MM akrilnog laka je neiscrpna tema.  Na (moju) zalost iskustvo koje sam imao sa njim je isto kao i tvoje, bela sitna prasina po celoj maketi...definitivno sam ga izbacio iz upotrebe.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Moj če da trune u podrumu još 9 godina, ako ga ikad uradim. A kada ga uradim ja se samo nadam da če biti kao tvoj.

cherny

Ja sam razmisljao da ga batalim kad je izasao ICM, ali sam vec stigao predaleko...  :deadhorse

Sandman

Dosta dobro je izgledao pre ovog finalnog lakiranja - koliko se sećam, tada nije imao još ni tonirane panele, ali je valjda zbog sloja Future-a izgledao nekako više "metalno".

U svakom slučaju lepo mu stoje tonirani paneli - dobra je fora sa Tamiya Smoke - vredi probati  ;)

Što se tiče MM lakova, akrilne još nisam isprobao - koristim uljane u okruglim teglicama i moram priznati da rade posao odlično! Razređuju se nitro razređivačem jer su na nitro bazi - obični uljani razređivač daje loše rezultate sa ovim lakovima! Do sada sa njima nisam imao problema da mi se javi "brašnjavi" izgled, a vrlo dobro se postiže i nijansiranje sjajnosti - kao osnovu obično koristim polusjajni, koji zatim manje ili više (po potrebi) toniram sa mat lakom...

Biba Struja

Svaka cast! Razvalio si ga!     :mjetal

Warhawk

#9
Quote from: cherny on 18-08-2011, 10:01:13
Ja sam razmisljao da ga batalim kad je izasao ICM, ali sam vec stigao predaleko...

Ni slučajno! No kit left behind!  :mjetal
Šta misliš zašto ja još čuvam RPM Mig-3 ili Dako Il-2...

Inače, jel ti izduvi treba da su crni (ili metalik, ne vidi se baš jasno)?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

cherny

Gun metal su, mada se ne vidi na fotkama lepo, izgleda da je sve sem samih cevi bilo obojeno crno.

milogor_strashni

uf, ispao dobar skroz.. ja imam u shteku revel/matchbox.

paneli su mu ispupcheni pa sam se malko smorio... non stop nesto rezem i izdubljujem... zelim da uradim tu G verziju.  A ova tvoja je ispala strava..

A s obzirom da sam sad u "NMF" fazi, sasvim je moguce da cu uskoro da pocnem to da radim.

Bravo jos jednom.


Pozdrav,
Milan

Profa

Podseti me na moje muke od pre par godina (mada sam ja radio Španca)... Lepo je Blitz ispao na kraju, a za tu prašinu... ostavi ga par meseci na polici, i biće taman k'o i svi ostali ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

ALEX T

Odlican je.Dobro je ispala kombinacija razlicitih nijansi panela.
Isplatilo se zavrsavati zapocete stvari.

Pozz

gasha

sto se tice belicastog praha, javlja se i sa drugim lakovima, konkretno revell. Naime radi se o brzom susenju i velikoj kolicini laka. Smanji kolicinu laka, nema veze sto ti izgleda neuobicajeno malo, nakon susenja najcesce bude dovoljno. Ukoliko ti se cini da nije dovoljno izmatirano ponovi isto tako razredjenim, takodje obratiti paznju na debljinu sloja, ukoliko se na nekim nestim nanese deblji sloj nakon susenja se takodje javlja belilo.