Boeing 737-400 Jat Airways Minicraft 1/144

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Zavrsio sam na brzaka ovu maketu drugaru za poklon  :)

Posto njemu tacnost nije bitna par stvari sam "zaobisao" koje bi mi oduzele vreme, tipa nisam ofarbao onaj srednji deo krila i jos dosta nekih sitnica. Tockove nisam farbao jer nisam imao crne farbe zbog koje mi dosta maketa trenutno stoji  :headbang tako da cu to njemu ostaviti da se pozabavi time. Generalno Mastercraft je ocajna maketa sa ukupno 3 panela na njoj jedino sto se sklapa fino al detalji 0  :uaaa (bar sam ja sebi ostavio jednog Skyline-a).

Evo i slika(malo ih ima sve sam na brzinu odradio)



Ovo je manje vise bila generalka pred moj Skyline  :)

Suhoj

Sasvim simpaticno. Uredno si sve odradio.

milogor_strashni

jao, strava...  ako cemo da cepidlacimo, vide se malo polutke motora , kad se gleda s prednje strane, treba to malko josh da se zamazhe! ali je svakako za svaku pohvalu. drago mi je da jos ljudi radi airlinere. bez obzira sto su wwII propovi super i zanimljivi, ipak su mi airlineri zakon.


ja imam neke dekale 733 s  starom shemom - srebrni... i ko budala kupih eastern express (valjda ex frog)maketu za krdo para (BUDALA!). kad sam skinuo polutke s rama, doshlo mi da placem. nema panele, al to nije frka. frka je sto su polutke toliko neravne po duzini da prosto ne vidim nacin da ih spojim. ako spojim rep, kokpit je razmaknut skoro 1 cm.. po **zdeo sam skroz.

nemam pojma sta da radim, da potapam u vrelu vodu, ispravljam, nemam pojma...  mozbit neko ima neku ideju?
a posle cu da rezhem panele i sl. lagano

dodatno, sad radim b727 nash, kupio airfix maketu.. old school maketa, najveci krsh su motori, totalno neupotrebljivi, al se nadam da cu im uskoro doakati.. tako da.. nadam se uskoro zavrsetku 2-3 nasha airliner-a.

Pozdrav,
Milan

airbamby

Ipak si ga ti sastavio  :cheers
Lepo, pravo osvezenje na ove vrucine...
Za tockove, probaj marker za CD  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Nemsy_29

Drago mi je da vam se svidja, uskoro cu i ja svoj Skyline uraditi u istu ovu semu i bice mnogo bolje  :)

Ja sam odavno zapoceo B727 al eno stoji, prvo sam hteo Titov da radim pa nisam imao dobru referencu pa JAT, pa je pao i puklo mu krilo pa to sredim al onda opet sve to trebao da gitujem pa me mrzelo.

@bamby: sredio sam tockove nekom prastarom crnom kod koje sam morao da busim prvi sloj farbe da bi nakapao par kapljuca za gume posle  ;)

djnik

Nema veze sto maketa nije perfektna, mozes da stavis jos jednu recku na brash ;) Jos jedna gotova maketa! Bravo!

JASTREB