1/72 Zvezda MiG-21 BIS 17163

Previous topic - Next topic

komoras

evo i mog migonje
radjen je kao poklon prijatelju, tako da sam bio vremenski ograničen i primoran da svedem na što manje dorada i obrade moguće
kako sam očekivao, dobro je i ispao
jedino što je prljanje ispalo više nego što treba, ispostavilo se da je suvi pastel koji sam koristio veoma agresivan i mogao je skinuti se samo acetonom, a sa njim i farba do plastike...
iako sam ispoštovao proceduru prljanja (prvo lakiranje pa nanošenje - narendani pastel+voda+deterdžent)

dekali su LH + stencili iz kutije
farbano je Revell enamelima u odokativnim mešavinama u odnosu na ono što je dato u LH sastavnici

sve u svemu, nije baš reprezentativni primerak u odnosu na druge migove na forumu, ali za policu nadam se da je ispunio sve standarde

da napomenem da je stajni trap "remontovan i doveden u operativno stanje" posle slikanja  ;D

greške koje sam ja uvideo na kraju su:

loše maskiranje staklića, ne baš najbolje maskiranje blutakom, prljanje

ovo je prva Zvezdina maketa koju sam radio i mogu reći da sam prilično iznenadjen istom, gotovo se sklapa sama od sebe
jest da joj treba malo dorade i dorezati još par panela kako bi bio 100% autentičan MiG-21 BIS, mogu reći samo da ko god se dvoumio oko kupovine ove makete, neka odmah ode da je nabavi  :super


očekujem vaše kritike i komentare  :cheers











postavljen na postolje i dodate rakete:



nadam se da su podatci na pločici tačni (Wikipedia je odgovorna za tačnost podataka):



evo malo bliže, kako bi se videle greške u prljanju:



ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

zivorad

Ne postoji los mig-21  ;D ;D ;D.
Ovaj tvoj je sasvim OK,uz male greskice kojih si i sam svestan. :cheers

Slobo

Biće to lep poklon! Reci mi gde si radio tu graviranu pločicu i koliko ta izrada košta?

komoras

#3
@zivorad

hehehe, hvala  :cheers

@Sloba

prijatelj radi u firmi koja se bavi obradom metala, pa mi je to odradio onako drugarski, ne bih znao cenu, niti da li rade na komad
imaš takodje jednu radnju kada ideš od Zelenog Venca ka Sremskoj, odmah je pored tunela, možda su tamo povoljniji uslovi što se izrade tiče

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

sezan

Lepo izgleda! Boje si pogodio .Ja bi mu uz toliko prljanja onda malo i boju fejdovao ali dobro..
On u principu nebi trebao da bude puno musav jer po farbanju nije leteo....
Prlljajsa grafitom i tamija D setom ,jer sem dobrih rezultata visak skidas obicnom vodom bez bojazni da ce skinuti farbu ...
Lep mig,odlican ce da bude za policu!
:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

komoras

@sezan

hvala puno na savetu oko prljanja  :cheers
htedoh samo malo da zaprljam, ali višak nije hteo da se skine
no dobro, na greškama se uči  :violin
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates