AIRFIX SPITFIRE 1/72

Previous topic - Next topic

miloskontra

AIRFIX SPITFIRE 1/72
tockovi su uvuceni zato sto ce stojati na stalku


ubermagog

Fino, nego šta bi sa repom sa donje strane?

Izduvnike bi samo trebalo da prefarbaš u neku tamnu boju, 'gun metal' ili crnu

Kerber

Jel ovo novi Airfixov Spit?
Deluje bas ok.
Kazi nesto o samoj maketi, uklapanju...
Ovo sto rece Suba, stoji...
Generalno si ga lepo odradio, a kad si mu vec naglasio panelazu, naglasi mu i zakrilca, koja idu od elerona do ispod trupa, jer je vec onaj iseceni, manji deo pod trupom naglasen. Veoma lep Spit u ranoj fazi oznacavanja...

drakii

Upravo dejem istog, videh na netu dosta povoljnih abera o njermu, i meni se dopao, jedan je od mojih favorita, posle 262 ojke, Miga 21, FW 190, bF 109 I......,  dobro se uklapa, ima detaljan kokpit, da ne kazem kabinu, nazalopst mu je panelizacija malo prejaka, kod njihove nove devetke je bolja, po nacrtu ispade bolji i od Tamijinog i starog Hasegawinog, oni su se skupili u delu truypa od pranja,  ;D, za nekoliko mm, nisam, imao u rukama nove Az ove, ali uz malo vishe nanoshenja boje, eventualnog shmirglanja iste, ne preporuchujem zbog detalja, moze da bude i za takmichenje. Stvarno lepa osnova, nedavno je Airfix izbacio i novo paklovanje sa dodatnim manjim ramom sa josh dve elise, spinerima itd, oznake , vrrlo dobre, dobra je polazna osnova i za konverzije, narochito trup sa horizontalcima za mk 5, Seafire 1,2,3 i slichno, , neshto sam kombinova, videche se uskoro, bar se nadam, sve u svemu, ne zaobilasziti ga, dobar je i za pochetike, i one bez po, mislim samo na maketarstvo, u prevodu stare kasape, ja vech isekao neke trupove za Seafie, gore pomenuti je uradio maketu, vech je dobio i poneku kritiku, nechu da mu ubijam volju, lepo izgleda svaka gotova maketa, meni se gornji dopao, idemo dalje, chovek che da zavrshi maketu, nije valjda kao ja.... >:D, pozdrav