МиГ-29 РВ-СРЈ Миленка Павловића 18109

Previous topic - Next topic

PELE

Поздрав,

Макету сам започео давно у циљу да је урадим директрно из кутије, онако чисто за опуштање...

Али почеле су да ми сметају ситнице и тако сам кренуо у преправљање комплетне макете, од носа па до издува, панела, стајног трапа и осталог. Између осталог, макета је посвећена човеку, Миленку Павловићу, који је дао свој живот бранећи нашу земљу од НАТО агресора, мислим да је свима нама та прича добро позната.



Италеријева макета је добра основа уколико желите да преправљате и покушате да урадите колико толико тачну 29-ку. Нећу замарати са текстом, све је описано у пројектима у раду... Што се фотографија тиче, мало сам експериментисао, овога пута сликано у собној варијанти са лампама, дакле није на тераси као 21.

Захваљујем се Влади што ми је послао ову "слина" зелену боју, ја задовољан нијансом и крајњим резултатом.

Макета је била данас представљена на такмичењу у Сенти, ко је био имао је прилике да је види.



Сад ви оплетите...  ;)

Tomcat

Fantasticno, mislim da je ovo najbolji MiG-29 na forumu. Posebno mi je drago da prvi komentarisem ;) Sve cestitke jos jednom
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Miroslav Š.

Веома леп рад Ненаде, свака част. Својим начином рада и презентацијом си поставио одличне стандарде за све нас :super. Једна мала дигресија у вези са насловом на горњој фотки, није 204.лап носио назив ,,Витезови'' него његова 127.ловачка авијацијска ескадрила (127.лае) док је друга ескадрила тог пука била 126.лае ,,Делта'' (са амблемом главе риса на плавом троуглу (симболично, плави троугао окренут ка горе означава ,,господаре неба'').
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Vladimir

Pun pogodak,samo mi je zao sto nisam obratio paznju na njega u Senti pa da bolje pogledam.
Sad radi dvoseda  ;)
Ф89 НС

Suhoj


Sandman

Odličan rad Pele - rekao bih najbolji tvoj do sada, a i na forumu do sada!

Zafarbaj mu samo navigaciona svetla na krajevima krila - verovatno si zaboravio na taj detalj u žurbi pred Sentu?

Nemsy_29

Videh ga uzivo i stvarno je odlican! Najbolja 29ka na forumu!  :)


sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Quote from: Miroslav Š. on 04-09-2011, 09:35:36
Веома леп рад Ненаде, свака част. Својим начином рада и презентацијом си поставио одличне стандарде за све нас :super. Једна мала дигресија у вези са насловом на горњој фотки, није 204.лап носио назив ,,Витезови'' него његова 127.ловачка авијацијска ескадрила (127.лае) док је друга ескадрила тог пука била 126.лае ,,Делта'' (са амблемом главе риса на плавом троуглу (симболично, плави троугао окренут ка горе означава ,,господаре неба'').

Хвала пуно, грешка ће бити исправљена.

Mikoyan29

Zaista predivan migonja, svaka cast! Uzivo jos lepsi  :mjetal
MK "Oluj"

Janjic

凸(¬‿¬)凸


flanker

Jako lepo, samo mi se čini da si ponegde previše naglasio panelizaciju.  :bravo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad